Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért büdös a szám?

Miért büdös a szám?

Figyelt kérdés
Azt mondják azért szokott büdös lenni a száj, ha nem mossák alaposan. Viszont mióta én ezt tudom naponta háromszor mosok fogat, mert állítólag négyszer már egészségtelen, és mindig több percig szoktam, nagyon alaposan, ráadásul amióta rögzített fogszabályzóm van még jobban oda kell rá figyelnem, és egyszerűen nem értem, miért büdös a szám, mikor annyira odafigyelek a szájápolásra.

2014. jún. 21. 11:27
 1/7 A kérdező kommentje:
És azt tudom, hogy nincs lyukas fogam, mert emiatt már voltam fogorvosnál.
2014. jún. 21. 11:27
 2/7 anonim ***** válasza:
A megfelelő szájhigiéné esetén gondolnod kell arra, nincs -e baj a gyomroddal. Van, hogy a gyomorszáj félig nyitva van és akkor moshatod a fogad-hiába. Emésztésed oké? Koronád van? Esetleg alatta bomlik valami....de én az emésztésre tippelek, ott a baj.
2014. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem tapasztaltam semmi olyasmit, ami arra utalna, hogy nyitott a gyomorszájam. Mik lehetnek a tünetei?
2014. jún. 21. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet a fogszabályzótól
2014. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyitott gyomorszáj tünetei az erős szájszag, amit fogmosás után is érezni (általában a beteg nem, csak a környezete veszi észre). A másik tünete a gyakori reflux (gyomorsav visszaáramlása) éjszaka alvás közben vagy étkezés után, emiatt pedig a fogak erodálnak (saverózió) és a nyelőcső is károsodhat (pl. kifekélyesedik, égő érzést kelt). Egyéb tünetek lehetnek főleg súlyosabb esetben a gyakori hányás, hányinger, étvágytalanság, székletproblémák.

Milyen fogkrémet használsz? Saverózió ellen (inkább megelőzésre) a sensodyne promanel a legjobb, általános használatra pedig az elmexet ajánlanám. Szájvízből a corsodyl, a listerine nagyon hatásos. Rögzített fogszabályzósoknak van speciális fogkefe is, amivel a drót alá is be tudsz menni, illetve ilyen esetben különösen fontos a fogselyem használata is (a superfloss típusú pont a fogszabályzósoknak lett kitalálva).

fogkefe: [link]

superfloss: [link]

2014. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fogkrémek és az alkoholos szájöblítők szárítják ki a nyálkahártyát amin szépen elszaporodnak a baktériumok - ez okozza a szagot. Én évek óta csak natúr szódabikarbónával mosok fogat, egy csipettnyit szórok a nedves fogkefére és kész, azóta még reggeli szájszagom sincs. Nem kell mindenféle kemikáliával mérgezni a szervezetet.
2014. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: tudod egyáltalán hogy hogyan keletkezik a lepedék? Mert sem a fogkrémeknek, sem az alkoholnak nincs köze hozzá hogy baktériumok kerülnek a szájba és főleg nem játszanak szerepet az elszaporodásukban. Erre jó bizonyíték hogy statisztikailag az alkohol káros hatása a szájüregben (különösen alkoholisták esetében) az ínybetegségekre (parodontitis) és a szájüregi rákra korlátozódik. Magyarul az alkohol szájszagot okozó szuvasodásra nem hajlamosít (az más kérdés, hogy aki sokat alkoholizál, az nem nagyon figyel a szájhigiéniájára, sőt elfekélyesedhet tőle a nyálkahártya - ami már szaggal jár).

A fogkrémet sem kell annyira leszólni, mert lehet hogy "kemikália", de manapság mi nem az? Minden amit a boltban veszünk "élelmiszer" címszó alatt, azt valamivel kezelték és tartalmaz ezt-azt. Sőt ha tovább megyünk, akkor tulajdonképpen minden anyag (akár természetes vagy mesterséges) egy bizonyos mennyiség túllépése után már méregnek számít. Még a víz is, ami nagyon nagy mennyiségben húgyhólyagrepedést okozhat.

2014. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!