Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a helyi fogorvosodhoz mész...

Ha a helyi fogorvosodhoz mész akkor milyen ellátás van ingyen?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a tömés ingyenes (fehér töméssel). Én felhívtam a fogorvosom akihez tartozom nem magán és azt mondta az amalgán van ingyen. De azt úgy tudom már nem engedélyezik.
2010. jan. 20. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, máshol hogy van, de nálunk Pécsett a húzás és az amalgám tömés az ingyenes, a fehérért fizetni kell.
2010. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden nem kell fizetni a fehértömésért. Nekem van vagy 6 fehér tömésem és sosem fizetteme egy fillért se. Mivel a TB ellátás egyéséges, meggyőződésem, hogy az a fogorvos, aki pénzt kér a fehér tömésért, zsebre dolgozik és ezáltal meglopja a pácienst. Nyilván nem az van, hogy ahol ingyen megcsinálják, a fogorvos szívjóságból zsebből állja a betegek fehér tömését. :) Ingyenesnek kell lennie.
2010. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tömés ingyenes,húzás 2500 ft.(bármennyit húz is)
2010. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
asszem, a fogmegtartó kezelést árát téríti meg az egészségbiztosító; de inkább magándokihoz járok...
2010. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg, azt hiszem tavaly januártól egyáltalán nem kell fizetni a fogászati ellátásért, csak a magánrendelőben, de ez evidens. Tehát se a tömésért, legyen az fehér vagy amalgán - bár én is úgy tudom, hogy betiltották, mert rákkeltő - se a húzásért. Nyilván, ha koronát, vagy pótlást csináltatsz, azért kell fizetni a nem magán rendelőben is.
2010. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vok. Egyébként én is magán dokihoz járok, igaz meg kell fizetni, de sokkal szebben és tartósabban dolgozik! És egy fehér tömés ott sem olyan húzós, kb. 3000 forint. Legalábbis nekem tavaly annyiért tömtek.
2010. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Húzás, tömés (nem a fehér), fogkőlevétel - ezek ingyenesek.
2010. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sokat segítettek. Bár még mindig nem igazán értem hogy itt nálunk csak amalgánnal tömnek 2 faluval odébb viszont csak fehérrel. Érdekes.

2010. jan. 21. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!