Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még csak 14 éves vagyok, de...

Még csak 14 éves vagyok, de már sok lyukas fogam volt és kezeltettem is őket, de továbbra is lyukasodnak, viszont nem tudom hogy miért hiszen napi kétszer mosok fogat. Szerintetek mitől van?

Figyelt kérdés
Bennem felmerült vitaminhiány, csak azt nem tudom melyik vitamin hiányzik a szervezetemből, illetve helytelen táplálkozás (nem szoktam mekibe járni).

2014. szept. 23. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez sajnos jórészt genetika... Van, amikor semmit nem ér a mosás. (Ez nem azt jelenti, hogy abba kell hagyni!) Aminek érdemes lenne utánanézned, hogy JÓL mosod-e a fogadat. Nekem 17 évesen világított rá az akkori fogorvosom, hogy szuvasodásaim jó része azért alakult ki, mert nagyon erősen, haránt-irányban dörzsöltem a fogkefével a fogaimat, ez szépen elkoptatta a zománcot, ennek lett a vége jópár cuki fronttömés.

Ha nem ez a gond, akkor ez "sajnos" ügy lesz, nem tudsz rajta javítani, csak a sűrű fogorvos látogatással.


Üdv,

Egy szintén rongyfogú

2014. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
A genetika csak minimálisan befolyásolja a dolgot. Valószínűleg helytelen fogmosási technika, vitaminhiány, vagy zománchiba okozza a problémákat vagy ezek együttesen. Kérj segítséget egy jó magánfogorvostól (az sztk-s fogorvos nem fog komolyan venni).
2014. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" A genetika csak minimálisan befolyásolja a dolgot."


Vagy inkább iszonyatosan nagyon!! Van aki mindent megpróbál és mégis örökké fogorvoshoz jár (drága, jó, magán)


van aki pedig bármit csinál évtizedekig semmi gond a fogával, mindegy mit eszik, mindegy hogy néha kihagyja az esti fogmosást stb.



Igenis genetika, sőt, leginkább csak genetika! Sajnos. :-(

2014. okt. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elektromos fogkefé,Elmex fogkrém és gél,sok kálcium,és próbáld kerülni a savas dolgokat,narancslevet ha iszol,szívószállal tedd,étkezés után cukormentes rágó.Hirtelen ennyi jutott most eszembe.
2015. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) szerintem nincs gond a fogmosással, de a fejemet nem merném rá tenni :D
2015. aug. 26. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!