Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik egy fogtömés ha...

Hogy zajlik egy fogtömés ha egy apró kis lyukat kell betömni?

Figyelt kérdés

Van az egyik hátsó fogamon egy pici lyuk. Egy hónapja vették le a fogszabályzómat, de csak néhány hete vettem észre.. Nagyon pici kis pötty, először nem is gondoltam volna hogy lyuk, de a fogorvos ma megerősített hogy az.

Azt mondta kezdődő lyuk szóval nincs nagy baj, de aztán hozzátette: fél óra alatt megvan, és érzésteleníteni is fogja..

Eléggé tűfóbiás vagyok, és még sosem volt lyukas fogam, mire számíthatok, mennyire fáj egy érzéstelenítő szuri, sőt ha olyan kicsi a lyuk muszáj egyáltalán? :o És fél óra? ááhh félek xD

17/l



2014. szept. 26. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne félj, csak a szuri fáj, de az is csak 2 másodpercig, amíg beadja. Utána már semmit sem fogsz érezni, még az arcod sem. :)
2014. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Remélhetőleg túlélem...
2014. szept. 26. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérd esetleg, hogy ne adjon érzéstelenítőt, csak ha tényleg érzed, mit csinál.

Nekem tömtek már anélkül "kezdődő szuvasodást", és nem is tartott olyan sokáig sem (alig pár perc, mert ilyenkor nem is kell sokat fúrni), szóval nem para egyáltalán. Nyugi :)

2014. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) De nekem azt mondta fél óra :oo és ahogy a fogorvosomat ismerem lehet csak azért kéne az érzéstelenítő hogy ne érezzem ahogy szétfúrja az ínyemet :P
2014. szept. 28. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ínyed nem fúrja -

A pici lyuk megvan negyed óra alatt

2014. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell neki fél óra
2014. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem fúrja az ínyemet, enyhe célzás volt hogy nemigen bízok a nőben :D köszi a válaszokat :)
2014. szept. 29. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény végülis? Elmeséled?
2014. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen :)

Annyira nem volt szörnyű, maximum 10 percig tartott, nem kértem érzéstelenítőt, a fúrás.. hát az nem volt kellemes, de mivel hamar megvolt ki lehetett bírni. Miután fúrt lefújta gondolom a port, az elég rossz volt, gondolom akinek már volt ilyen ismeri az érzést. A tömést is éreztem azért, hiszen hozzáért az érintett részhez. A végén lecsiszolta a maradékot.

Azóta nem nagyon mertem azon az oldalon enni, fura, mert a lyuk a fog külső felén az ínyemhez közel volt, de alul érzékenyebb a fogam ha erősebben ráharapok. Remélhetőleg majd elmúlik az is idővel és nem lesz vele gondom :)

2014. okt. 4. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!