Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan fertőtlenítitek a már...

Hogyan fertőtlenítitek a már használatban levő fogkeféteket?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 07:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Kidobom.
2014. szept. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sehogy, ha netalán beteg voltam, akkor újat veszek, amúgy havonta cserélem.
2014. szept. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

minden fogmosás után forró vízzel öblítem le

amúgy meg olyat hallottam, hogy ha száraz akor a bacik nem tapadnak meg rajta(ezt mosogatószivacsról olvastam, hogy ne hagyjuk a vízben, meg ázva)

de érdemes havonta cserélni

2014. szept. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sehogy :O negyed évente cserélem a fejét.
2014. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi.


Az általam legutóbb vásárolt fogkefe csomagolásának hátoldalán volt egy olyan szöveg, hogy ne fertőtlenítse az ember illóolajjal a fogkefét. Ezek szerint az illóolaj nem tesz jót valami miatt a fogkefének. Nem próbáltam még illóval fertőtleníteni, csak írom.


Amúgy gyakran cserélem én is a fogkefémet.


A mi fürdőszobánkban a WC és a mosdókagyló azonos helyiségben van. Ugyan én lehajtom a WC fedelet mindig, de párom nem. Egyszer egy filmben hallottam, hogy ez azt eredményezi, hogy gyakorlatilag fekáliával mosunk fogat... :S


Szóval gyakrabban szeretném fertőtleníteni a fogkefémet.

2014. szept. 29. 09:17
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Az állítólag műsorban már kipróbálták, hogy ez csak városi legenda. A kaki nem fog felmászni a fogkefédre.
2014. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jó-jó, persze, én sem szó szerint vettem.

No mindegy, majd, ha lesz időm, utánanézek, hogy akkor mi a helyzet, urban legend-e vagy nem.

2014. szept. 29. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
ilyet én is hallottam, hogy a levegőben is van mikrokaka és rászáll afogkefére, csak továbbgondolva, hogy akkor már a törölközőre is, szappanra, vagy bármit amit megfogsz (fésű, parfüm, vagy ami csak a fürdőben van)mindent le kellene fertőtlenítgetni WC használattól függő gyakorisággal..a fogkeve csak egy
2014. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, de azokat legalább nem veszem a számba :-)
2014. szept. 29. 20:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs egy zárható kisszekrény a fürdőszobátokban, tartsd a fogkefét abban.
2014. szept. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!