Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítása...

Bölcsességfog eltávolítása szájsebészeti műtét során - tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A fenti szép hosszú tételt kaptam a kezelési tervemben a fogászomtól. A jobb-lenti bölcsességfogam sajnos horizontálisan fekszik, így el kell távolítani. Panaszt nem okoz (egyelőre), illetve a koronából egy kicsi kilátszik, tehát nem teljesen fedi az íny. Ettől függetlenül vajon nagy trancsírozást végeznek, mire számítsak szerintetek? A fogorvosom nagyon jó, szóval bízom benne, de első kézből is érdekelnének a tapasztalatok.

2014. okt. 1. 01:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Időpontom, pontosabban időpontjaim nekem is vannak, de előtte még fontosabb dolgokat csinálnak meg, mivel a bölcsességfogam nem okoz akut panaszokat, viszont mégis ettől félek a legjobban.
2014. okt. 21. 16:58
 12/12 anonim válasza:
Szia :) nekem a két fölső bölcsességfogamat szedték ki, mert az egész felső fogsoromat toligálta ide-oda, és nem tudtak kijönni így se, nem volt hely... Az egyik oldalon szörnyű nehéz "szülés" volt, majdnem egy órás műtét, fúrni kellett mert szabályszerűen nem fért ki.. Na azt nem kívánom senkinek, szörnyen fájt.. A másik oldalán már közvetlen íny alatt volt, negyed óra alatt kész voltam, rendben ment minden szinte fájdalommentesen :) Szóval ha már látszik belőle valami, akkor tuti nem fog fájni szerintem, mert már könnyen kiszedik, ne félj :)
2015. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!