Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak a félelmemmel?

Mit csináljak a félelmemmel?

Figyelt kérdés

Nagyon gyorsan fogorvoshoz kéne mennem, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Rettenetes állapotban vannak a fogaim valószínűleg nem csak tömésekből állna a kezelés. Tudom, hogy nagyon hülye voltam hogy hagytam idáig fajulni, de már nem tudom megváltoztatni. Viszont bármennyire is belátom ezt képtelen vagyok elmenni. Elég csak a fogorvosi rendelő látványa hogy sírógörcsöt kapjak. Általában jól uralkodok magamon de ez kivételt képez. Múltkor elmentem a legjobb állapotban lévő fogamat betömetni amin pár milliméteres lyuk volt és pánikrohamot kaptam. Soha nem éreztem még ilyet, nem kaptam levegőt halálfélelmem volt. Már az előtte sőt az utána következő napon is hányingerem volt meg vécére jártam a gyomoridegtől. Végülis nagy nehezen betömte de úgy hogy majd letörtem a fogorvosi szék karfáját és egész testemben remegtem. Pedig ez semmi sem volt ahhoz képest amiket meg kéne csinálni. Fogalmam sincs miért van ez, mert nem fájt egyáltalán, de ez semmin nem változtatott. A fogorvos nem szimpatikus, mivel semmivel sem próbálkozott sőt lehordott hogy csak hisztizek, de valószínű hiába lenne aranyos orvos nem sokat javítana a helyzeten. Tanácstalan vagyok. Kérlek olyan választ ne adjatok, hogy tényleg csak hisztizek, mert ez nem igaz. Olyan szinten leszek rosszul tőle, hogy el sem tudom mondani. Tudom azt is, hogy ez már nem normális de nem látom a megoldást.

15/l



2014. okt. 1. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet altatást kérni ha úgy jobb, de csak magánklinikákon/kórházakban és fizetni kell érte.
2014. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megértem a félelmedet, és tudom, hogy ez milyen, de gondolj bele! Jobb lesz majd később műfogsort hordani, mert már nem lesz fogad? Vagy hogy ennél sokkal rosszabb dolgok is vannak a világon? És hogy valójában ez egy kiváltság, hogy valaki megcsinálja a fogaidat. Nem kell félni tőle. Nem kell. Érted? Valakik mit meg nem adnának azért, ha betömnék a fogaikat, mert annyira fáj már nekik.

Vagy gondolj bele, hogy valaki éhezik, vagy szomjazik, te meg itt rinyálsz ezen. Vagy, hogy valaki cukorbeteg és magát kell injekcióznia, stb... És az egész csak pár perc. Mégis mi pár perc az életedből? Nem valami sok. És az a fogorvos jót tesz veled a te érdekeidet szolgálja.

Egyébként én a helyedben elkezdeném a tömések után rendesen ápolni a fogaimat, ha nem akarsz rövid időn belül visszamenni.

Én például mindig dalszövegeket mondok magamban, és arra gondolok, hogy milyen szuper dolgokat fogok még megélni. És milyen jó dolgok történtek már velem. És ez is egy jó dolog, mert megcsinálják a romlott fogadat.

Kitartás! Menj el, és hidd el miután szép fogaid lesznek, azt fogod érezni, hogy megérte elmenni.

Szintén 15/L

2014. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy 15 éves lánytól elvárható-e ez, de szerintem a megoldás az, hogy racionálisan belegondolsz, hogy végülis mitől félsz? Mi a legrosszabb, ami történhet ott veled? Tanult orvosok dolgoznak ott, fájdalomcsillapítást kapsz, így igazából nincs mitől tartanod. Ők ott azért vannak, hogy gyógyítsanak. Ezt tudatosítsd magadban. Természetesen tudom, hogy kellemes érzés, ahogy az ember érzi, hogy a szájában matatnak, de csak tompán érzed ezeket, legfeljebb kellemetlen érzés, nem kell vele foglalkozni. Gyorsan túl leszel rajta és aztán meg iszonyat büszke lehetsz utána magadra, hogy megcsináltad!

Saját sztorim röviden az, hogy én is hasonló cipőben jártam, mint Te, azzal a különbséggel, hogy én nem is mentem el nagyon sokáig. Huszonéves fejjel kellett rászánni magam, még több problémával és még nagyobb szégyenérzettel (még több pénzért), hogy rendbe rakassam a fogaim. Az eredmény 6 tömés, 2 gyökérkezelés, 2 korona 1 inlay betét, valamint - 350.000ft. Visszagondolva jól visszamennék a tizenéves énemhez és tarkón csapnám, hogy "irány a fogorvos hülyegyerek". :)

Szumma: menj el most, nincs mitől tartanod, nem halsz bele, nem fog fájni. Később meg fogod magadnak köszönni, hogy már túl vagy rajta.

2014. okt. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig keress egy normális fogorvost. Az mindennek a titka. Igen, tudom, pont olyan cipőben jártam sokáig, mint Te!!

A legjobb az, ha megengedhetitek magatoknak/szüleid ki tudnák fizetni egy magánfogorvos kezelési díját, akire rá mered bízni magad.


VAN jó fogorvos. Csak hinni kell benne és meg kell találni. Érdemes körbekérdezni ismerősöknél, osztálytársaknál (vagy akár itt), hogy egy adott városban kihez, hová érdemes menni ilyen problémával. Érdemes jelezni a fogorvosnak, hogy félsz. Ugyanakkor nyilván meg kell próbálnod bátornak is lenned, mert Neked kell beülni a székbe, de szerintem ha normálisan szólnak az emberhez, az rengeteget segít!! Nekem segített, és a helyedben olyanhoz nem is mennék vissza, aki a hisztizős szöveggel jött, DE keresnék mást. És összeszedném magam azért. :)


Hajrá, csak ügyesen :)

2014. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!