Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyrejöhet a fogam, vagy...

Helyrejöhet a fogam, vagy mindenképp ki kell húzni?

Figyelt kérdés

Jelenleg USA-ban élek már majdnem egy éve. Még otthon Magyarországon 2013-ban volt egy lyukas fogam ami ki lett gyökérkezelve és be lett tömve. Most pár napja iszonyúan elkezdett fájni az a fogam. Elmentem egy itteni fogorvoshoz aki megröntgenezte és azt mondta, hogy annak a fognak a legaljából nem lett rendesen eltávolítva a gyökér és az gyulladt be. Azt is mondta, hogy az újbóli gyökérkezelés és tömés nagyon drága lenne, mivel én nem vagyok amerikai állampolgár és nincs itt biztosításom sem. Kihúzni éppenséggel kihúzná pár dollárért, de nem mert nekiállni mert a fog nagyobb része tömés és szinte biztos, hogy beletörne.

A szájsebészet pedig szintén nagyon drága lenne.

A fogorvos végül felírt nekem nagyon erős fájdalomcsillapítót és antibiotikumot. Azt mondta, hogy egy hétig szedjem az antibiotikumot és az leviszi a gyulladást. Csak reménykedem benne, hogy segíteni fog és addig nem is tér vissza a fogfájásom amíg vissza nem megyek Magyarországra és meg nem tudom csináltatni. Viszont legalább 6 hónapig még itt leszek.


Szerintetek gyógyszerrel megoldhatom a problémát legalább egy fél évre???

Második napja szedem az antibiotikumot. Ennek ellenére most már kívül is látszik, hogy kicsit fel van dagadva az arcom. Az antibiotikum mennyi idő után hat? Napi 4 kapszulát szedek!

A válaszokat köszönöm előre is!



2014. okt. 9. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzeted. Fél évig ilyen foggal nem lesz könnyű. :-(

Szerintem húzás lesz ebből, mert az olcsóbb.



Magán fogorvos vagy állami volt itt Magyarországon aki ennyire trehány munkát végzett? Ezt most sajnos annak köszönheted.

2014. okt. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi ezen a drága.

Én magándokihoz járok, és caklipakli 15 E körül lehet egy újrafelnyitás és gyökérkezelés, újratömés.

2014. okt. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amerikában 15e forintból biztos hogy nincs meg.
2014. okt. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De még Magyarországon is csak valami nagyon olcsó fogorvosnál.
2014. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De gondolom, ha itt ez 1-5 napos jövedelemből megvan, akkor ott is 1-5 napos jövedelemből megvan.
2014. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Budára járok az első kerületbe, ottani árfekvés szerint mondtam.

Alsó-közép-áras.

2014. okt. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyébként valami alap biztosításnak kell lenni, különben nem is tartózkodhatna ott, pláne nem dolgozhatna.

Ez a "drága lenne" orvosi szöveg se frankó nekem, mert mért nem mondja meg, mennyi az az állami árlista szerint! Miért ködösít, hogy "az magának nagyon drága lenne"? Mi köze hozzá? Ha kifizeti a kliens, akkor kifizeti, hogy jön ő ahhoz, hogy helyette döntsön?

2014. okt. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Testvérem gyökérkezelésre és koronára fizetett összesen 1300 dollárt...amíg valaki nem ismeri a körülményeket, ne akadjon fenn azon, hogy valaki nem akar kiadni ennyi pénzt a fogára, ez tényleg egy vagyon, nem csodálom, hogy töprengsz.

Fél évig biztosan nem fogsz tudni együttélni ezzel az állapottal...vagy lesz egy jó kis csonthártyagyulladásod, vagy gócbetegséged.

Két lehetőség közül választhatsz igazából...kötsz gyorsan egy biztosítást(tesómék, igaz állampolgárok vagyunk) havi 80 dollárt fizetnek erre, vagy kihúzatod aztán itthon csináltatsz hidat, vagy valamilyen pótlást.

Szerintem nem éri meg fél évig emiatt szenvedni, úgyhogy mindenképp cselekedned kell, sajnos ez nem játék :/

2014. okt. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor az kb. 10-szerese az itthoni árnak. Akkor egy kibontás, gyökérkezeléskijavítás és visszatömés 600 dollár lehet maximum. 6 hónap alatt 80 dollár, az 480 dollár: valóban megéri megkötni.
2014. okt. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8. vagyok ismét :)

Az amerikai fogorvosok általában azt az elvet vallják, hogy gyökérkezelés után mindenképpen korona kell a fogra, mert sokkal gyengébb, törékenyebb lesz a szerkezete egy ilyen beavatkozás után, szóval szerintem nem újratöméssel oldaná meg az esztétikai részét a dolognak.

2014. okt. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!