Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyrejöhet a fogam, vagy...

Helyrejöhet a fogam, vagy mindenképp ki kell húzni?

Figyelt kérdés

Jelenleg USA-ban élek már majdnem egy éve. Még otthon Magyarországon 2013-ban volt egy lyukas fogam ami ki lett gyökérkezelve és be lett tömve. Most pár napja iszonyúan elkezdett fájni az a fogam. Elmentem egy itteni fogorvoshoz aki megröntgenezte és azt mondta, hogy annak a fognak a legaljából nem lett rendesen eltávolítva a gyökér és az gyulladt be. Azt is mondta, hogy az újbóli gyökérkezelés és tömés nagyon drága lenne, mivel én nem vagyok amerikai állampolgár és nincs itt biztosításom sem. Kihúzni éppenséggel kihúzná pár dollárért, de nem mert nekiállni mert a fog nagyobb része tömés és szinte biztos, hogy beletörne.

A szájsebészet pedig szintén nagyon drága lenne.

A fogorvos végül felírt nekem nagyon erős fájdalomcsillapítót és antibiotikumot. Azt mondta, hogy egy hétig szedjem az antibiotikumot és az leviszi a gyulladást. Csak reménykedem benne, hogy segíteni fog és addig nem is tér vissza a fogfájásom amíg vissza nem megyek Magyarországra és meg nem tudom csináltatni. Viszont legalább 6 hónapig még itt leszek.


Szerintetek gyógyszerrel megoldhatom a problémát legalább egy fél évre???

Második napja szedem az antibiotikumot. Ennek ellenére most már kívül is látszik, hogy kicsit fel van dagadva az arcom. Az antibiotikum mennyi idő után hat? Napi 4 kapszulát szedek!

A válaszokat köszönöm előre is!



2014. okt. 9. 06:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10: Ezt orvosa válogatja, aki az első fogamat gyökérkezelte, szintén ragaszkodott ehhez, de utána egy másik szemléletű dokihoz kerültem, aki csak simán betömte, és azóta is köszöni szépen, semmi baja (20 éve).:)

Tulajdonképpen arról van szó, hogy az az orvos nem tudott tömni, 2x betömte úgy, hogy kipotyogott a tömés.

Ezért mondta, hogy valójában egy fog sorsa az, hogy gyökérkezeljük és megkoronázzuk. Ezekhez már ért.:)

Szerencsére nem engedtem koronáig a folyamatot.

2014. okt. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz nagyon-nagyon rosszat magadnak, akkor menj el, és húzasd ki.

Antibiotikumon nem élhetsz fél évig, márpedig ha gond van a foggyökérrel, akkor a probléma visszatér gyógyszer nélkül. Ha meg visszatér, akkor mindenképpen ki fogják húzni, vagy kint vagy itthon. Viszont ha gennyes, akkor be fogsz. szni a fájdalomtól közben, mert az érzéstelenítő nem fog hatni.

Ha sokáig halogatod, és a gyulladás régi lesz, akkor akár sipoly is kialakulhat, no meg ciszta, meg minden ami kell. Na meg számos más szervedet is megbetegítheti a fogad fél év alatt.

Menj el, húzasd ki, majd ha hazajössz tetetsz fel koronát.

2014. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

" Menj el, húzasd ki, majd ha hazajössz tetetsz fel koronát."


?? Azért ez nem ilyen egyszerű. Ha kihúzzák akkor mire rak koronát?

2014. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!