Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás végefelé ez...

Fogszabályzás végefelé ez normális?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek.
2014. okt. 13. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Valahogy idő előtt elküldtem a kérdést, sebaj!


#####


Leszoktató időszakban vagyok, hetente egyszer rakom be az éjszakai fogszabályzóm. Előtte való nap vagy legkésőbb aznap sokszor kényelmetlen az egyik fogam, nyomja az egyik szomszédosat. Sok fogamnál érzem, hogy még nyomja a fogszabályzó kicsit, de a többi, mikor mászik visszafelé, nem csinál ilyen fura érzést. De ez nagyon visszamenne, a többi nem, vagy csak kicsit.

Maga a fogszabályzó is kellemetlen, mikor bent van, de nem azért, mert feszít, hanem rossz érzés, mikor a számban van. Szó szerint nem komfortos.

21 éves vagyok, 15 éves koromban kezdték az egészet, állandóval.

2014. okt. 13. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Bölcsességfogad megvan még?

Mennyi ideig hordtad minden éjjel a kivehetőt?

Az én fogorvosom azt ajánlotta, hogy az állandó készülék idejének megfelelő kétszeres ideig hordjam az éjszakait...ez le is telt de valahogy hozzászoktam és azóta is mindig hordom.

Valószínűleg még mindig szükséged lehet rendszeresebben az éjszakaira, mert valamiért még mindig mozgásban vannak a fogaid. Én a helyedben több ideig hordanám...mondjuk heti 2-3 éjjel.

2014. nov. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hat éve kezdtem el a fogszabályzó kezelést. Hét hónapig volt állandóm, előtte fent két fogam kihúzták. Letelt a hét hónap, azóta kivehető van. Fent már kinőttek a bölcsességfogaim, a fogszabályzóm azokat is helyretette, nem engedte eltolni a többit, kiegyenesedtek maguktól, ha úgy vesszük. Lent még csak bizseregnek a bölcsességfogaim.

Már két éve is azt mondta a fogdoki, hogy elég lesz, de még mindig kell... Eleinte a kivehetőt mindig kellett hordanom, de kis idő után (egy év talán), azt mondta, elég éjszaka. Tavaly ősszel mondta, hogy ritkítsam fokozatosan. Ma reggel mondjuk annyira nem fájt, sokszor tök jó minden, de van, amikor piszkosul érzékenyek, miután kiveszem a fogszabályzóm. Ennél a heti egynél persze. 21 éves vagyok, 15 évesen kezdtem a kezelést.

2014. nov. 25. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a bölcsességfogaiddal lehet a bibi...elég az is, ha csak az alsó fogsorodat tolják el, azzal ugyanúgy a felső is módosul, hiszen cipzárként működik egymáshoz képest a két fogsor.
2014. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!