Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális, ha úgy tömik be...

Az normális, ha úgy tömik be a fogat, hogy nem fúrnak előtte?

Figyelt kérdés
Más fogorvosok mindig lefaragják az elromlott részt és utána tömik be (persze először injekció), de akinél most voltam, csak betömte. Mikor kérdeztem, hogyhogy nem fúrta, azt mondta, azért, mert így is kicsi az a fog, akkor alig maradna belőle. De lefertőtlenítette, mielőtt betömte.. Hát nem tudom, egyszer, mikor ciszta lett az állkapcsomon, azt mondta egy másik fogorvos, hogy azért, mert rátömtek a szuvas részre. Lehet, hogy akkor nem tisztították ki rendesen vagy nem is az okozta a gyulladást, mindenesetre ez most felül van, ott azért nagyobb bajt tud okozni, ha góc keletkezik.:--S Van tapasztalatotok ilyennel?
2014. okt. 4. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is úgy tudom, hogy kifúrják előtte. Eddig még nem is hallottam ilyet. Hm.
2014. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen el kell távolítani a szuvas részt, mielőtt betömik a fogat. Hülye indok, hogy már eleve kicsi volt az a fog, ezért nem fúr...majd még kisebb lesz az ép része, ha az ott maradt szuvasodás tovább terjed. Szerintem gyorsan menj másik fogorvoshoz.
2014. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!