Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Januárban teszik föl a ragaszt...

Januárban teszik föl a ragasztott fogszabályzót, a doki azt mondta, hogy nagyjából 2 évig lesz fent. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Eléggé félek a dologtól, mert mindig utáltam ha a fogaimmal csináltak valamit, ráadásul több fogszabis ismerősömtől hallottam, hogy elképesztően fáj kb. egy hétig miután felrakják, és beszélni meg enni sem lehet normálisan. Kaptam az orvostól egy papírt amire le van írva néhány tudnivaló, (tilos rágózni, karamellát, ragadós sütiket enni, minden kaját föl kell kockázni mintha öthónapos lennék, stb.) de nagyon várnám tapasztalt emberek tanácsait. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. okt. 28. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát valóban fáj a felrakás után, de ez természetes. Azért megőrülni nem fogsz a fájdalomtól, annyira nem vészes, legalábbis nekem nem volt az. Beszélni ugyan úgy tudni fogsz, na az evés az már gondot okoz. Első napokban csak pépes ételeket egyél, mást nem is nagyon fogsz tudni. Aztán ahogy enyhül a fájdalom, úgy tudni fogsz már mindent enni. Az meg hogy mit tilos, nos engem különösképp egyik sem hat meg, amiket felsoroltál, talán a karamella az, amit mellőzök, bár amúgy sem eszek gyakran, de hát ki tudna ellenállni néhanapján egy Toffifeenek? Felkockázni nem szoktam semmit, az almát is simán meg tudom enni, de azért figyelj oda a harapásnál, főleg az elején.
2014. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Amikor felteszik egyáltalán nem fáj én annyira meglepődtem hogy húú ez nem is volt vészes meg nem is fájt aztán mire hazaértünk annyira elkezdett fájni. De ez nem tart sokáig az első pár napban csak puhább ételeket(pudingokat,leveseket) tudsz enni de aztán szépen lassan hozzászoksz és 1-2 hét múlva észre se fogod venni hogy ott van. Teljesen megszokod. Szóval az a pár nap szenvedés semmiség:) Én is egyetértek az előző válaszolóval hogy bármit ehetsz csak vigyázz rá. Én is mindent eszek még karamellát is semmi baja nem lesz tőle csak óvatosan kell enni!
2014. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!