Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A ti fogorvosotok kihúz...

A ti fogorvosotok kihúz gyulladt fogat?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 09:54
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

Ha feltétlenül muszáj, akkor igen.

De nem szeretnek gyulladt fogat húzni, mert több szövődménnyel járhat, és nehezebb érzésteleníteni.

(Lányom fogorvos, tőle tudom.)

2014. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet kihúzta gyulladtan.Nem zsibbadt el és iszonyúan fájt. :( És szövődményei is lettek, antibiotikum kellett.
2014. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom. Az enyém nem húzza, hanem megpróbálja megmenteni.
2014. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Moon_Walker ***** válasza:
54%

Manapság már inkább a megmentés az elsődleges cél.

Antibiotikum, megnyitás...reménykedés.

2014. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Gyulladásban lévő fogat csak akkor húznak, ha feltétlenül szükséges. Normál esetben a húzást egy antibiotikumos-kezelés előzi meg.
2014. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. okt. 30. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Én esetemben sajnos muszáj volt kihúzni, mert le is volt törve belőle egy kisebb darab, meg a másik oldalán meg volt repedve és ki volt mozdulva másik darab. A doki persze mondta hogy ha meg is próbálja menteni akkor se várjak csodát mert eszméletlenül be volt gyulladva, fájt is rendesen amint hozzáért már csillagokat láttam gyakorlatilag. Mondta hogy mindenképp húzás mert amint hozzáér fúróval az egész kitörik és akkor mehetek szájsebészetre ami még rosszabb lesz. Mondta hogy a húzás se lesz piskóta mert teljesen nem fogja tudni érzésteleníteni, bár annyira sikerült hogy alapjáraton már semmit nem éreztem de amikor hozzáértem ugyanúgy fájt, akkor ugye mondta hogy kivési mert egybe akarja kiszedni, akkor vésett azzal az első ütéssel hirtelen akkora fájdalmam lett hogy már majdnem elbőgtem magam, de hirtelen el is múlt teljesen, utána már jobbára semmit nem éreztem belőle a húzás volt egy igen kellemetlen része még ott inkább csak azt hallottam hogy serceg meg erős nyomás szerű dolgot éreztem de amint kirántotta olyan szinten megkönnyebbültem hogy már nevetni támadt kedvem. 2 napja volt a húzás ma már szinte nem is fáj igaz az ínyem még be van gyulladva arra mondta hogy 4-5 napot várjak ha úgy érzem vegyek be gyógyszert de szerencsére húzás után egyszer nem vettem be semmi gyógyszert.
2014. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A fogakat - hacsak nincsen íny alatt letörve - érdemes megmenteni. Még ha gyulladásban van is, jobb mint egy híd vagy implantátum. Ha gyulladt, akkor nem kezelik, hanem előzetesen 1-1,5 hétig szulfonamid gyulladáscsökkentőt írnak (Dalacin-C 3x1). Ez általában lehúzza a gyulladást, utána lehet gyökérkezelésbe bonyolódni (vagy ha úgy tartja a páciens helyesnek - akkor húzásba). Megnyitják, úgy hagyják, tisztítják többször, stb. Végül betömik, illetve ha szükséges koronát is tudnak csinálni rá.
2014. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!