Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv! Egy 17 éves fiú vagyok....

Jack Barts kérdése:

Üdv! Egy 17 éves fiú vagyok. A szemfogam mögött egy kis részben, kb 3mm es részben a fogam széle elkezdett rohadni. Mit lehet ez ellen tenni? Naponta egyszer mosok fogat. A többi fogam jó.

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elhalt a fog. Menj fogorvoshoz ahol gyökérkezelést fognak csinálni, és kapsz egy ideiglenes tömést, utána vissza kell menni, hogy véglegeset is megkapd. Ha teljesen a koronáig ért, tehát az az oldal teljesen eltűnt, akkor sincs gond, mert feltudják építeni. Gyökércsapos fogkorona. Próbálj magánfogorvoshoz menni, ott nem fogják kihúzni. SZTK-s rendelésen nem igazán csinálnak gyökérkezelést, meg nem is úgy dolgoznak ahogy kell. Olyan kb 10 ezer forint környékén számolj első alkalommal, aztán úgy is konzultálsz a doktorral.

Viszont tényleg menj el, félni nem kell, kapsz érzéstelenítőt és semmit sem fogsz érezni. Önmagában a fogmosás semmit nem ér, fél évente legalább kell fogorvoshoz járni ellenőrzésre, én is naponta mosom 2x a fogamat és mégis van lyukas fogam.

2014. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt még be lehet tömni (valószínűleg)

Menj el dokihoz

2014. okt. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy luyk?

Lehet fogkő

2014. okt. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez ellen csak a fogorvos tud már tenni, mielőbb menj el, ameddig egy sima töméssel meg lehet oldani és ameddig nem fáj a fogad.
2014. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogorvos. én most szabadultam meg tőle, majd fél év múlva látogatom, 39 ezerbe került az egész szám...szóval, ameddig nem fáj addig menj, és lehetőleg fogselyemmel tisztítsd a fogak között meg lehet vele előzni a pénztárca ürességet!! :) vagy legalább is részben, mert a fogselymek is 1000 ft környékén vannak :/ egyébként ha gyökérkezelni fog kérj érzéstelenítőt, mert én egyszer nem kaptam...
2014. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!