Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lenőtt nyelv, Ti mit tennétek?

Lenőtt nyelv, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Érdeklődnék kinek van tapasztalat vagy tud ilyen esettről. Gyermekkoromban logopédiai problémák miatt ezért "felvágták" az izmokat a nyelvem alatt hogy jobban kitudjam nyújtani és formálhassam a hangokat. Ez be is vált, de így 20 éves koromra úgy érzem hogy még mindig problémám van vele. Nagyon széles a szám az ajkam ennek megfelelően a nyelvem is "nagy" de épp hogy a szájnyílásomig ér el de már akkor is fáj. Nem mellékesen a csókolózásban is zavaró, valamint szimplán kellemetlen és fájdalommal jár ha előre fele mozgatom. Szerintetek ilyen korban érdemes még vágni rajta és ugyan olyan gyorsan gyógyul mint régen?!
2014. okt. 31. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Keress fel egy szájsebészt, a háziorvosod biztos tudja, hogy területileg hova tartozol ( => beutaló! ). Az nem normális, hogy fáj, ha kinyújtod a nyelved. Nem szabadna fájnia! Egészen kicsi korodban vágták fel? Szerintem ambulánsan, érzéstelenítő mellett szépen megoldják. Ne halogasd ha ennyi problémát okoz, inkább ess túl rajta. Lehet nem komoly, de nem vagyok orvos, majd ott megmondják mi legyen. Sok sikert!
2014. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát úgy hat éves koromban történt a beavatkozás. Akkor is csak helyi érzéstelenítőt adtak és másnap már nem is fájt.

Úgy érzem hogy méretileg hosszabb a nyelvem de a középső izomköteg megfogja ha előre nyújtom és vissza hajlítja.

2014. nov. 1. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:
1) vagyok Akkor szerintem menj el mégegyszer, lehet tovább kell vágni a kis nyelvféket, ha 6 évesen nem volt gond, most sem lesz! Hamar túlleszel rajta, utána sokkal jobb lesz, hiszen nagymértékben befolyásolja az életviteledet. Drukkolok :-)
2014. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!