Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenőtt nyelvet muszáj felvágat...

Lenőtt nyelvet muszáj felvágatni, vagy máshogy is orvosolható a dolog?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak muszáj volt felvágni, ezt máshogy sajnos nem lehet megoldani:(
2012. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak majdnem két évesen felvágták mert akkor még nem beszélt és azt mondta a doki hogy fájdalmasabb lenne ha az első szónál felszakadna lehet hogy az ijedségtől nem beszélne egy darabig úgyhogy felvágták.
2012. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én nyelvem is le van nőve, szoptam 2 éves koromig,mot 30 vagyok,semmiben nem hátráltat.Néha mutogatom ismerősöknek ha feljön a téma,mert nekik olyan "nyelvfékjük" nincsen :)

Én nem engedném felvágatni, hacsak nem olyan durva mértékű a lenövés.

2012. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! kedves utolsó megkérdezhetem, hogy nincs -e beszédhibád? mert ezzel riogatnak engem. szopni tud, de nagyon fáj nekem, gondolom emiatt
2012. okt. 12. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos is azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, le van nőve, na és? Közölte, hogy csomó embernek le van nőve, mégis rendesen beszél.

Na, én önfejű voltam, 8 hónapos korában felvágattam neki, most 4 éves, és annyi beszédhibája van, hogy borzasztó!! ;)

2012. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs beszédhibám,csak mivel szeretek gyorsan beszélni, van hogy megbotlik a nyelvem,mert nem bír követni. :D De abszolút nem számottevő,sőt,lehet hogy nem is emiatt van. Anyukámnak nem fájt mikor szoptam,nem biztos hogy azért fáj neked :)
2012. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért írom le, mert másnak még hasznos lehet.

Én most 38 évesen vágattam föl. Anyukámnak nem okozott gondoz szoptatásnál, akkor még nem vették észre (nem volt olyan nagyfokú). Amikor elsős voltam, kb. akkor kerültem logopédushoz. Mindenki azzal piszkált, mintha nem artikulálnék rendesen meg nem tudtam kimondani az r betűt (én akartam volna, de nem ment). Ez lelkileg is nehéz időszak volt. Aztan a logopédus sokféle gyakorlattal elérte, hogy beszéd közben nem észrevehető. (Ő egyszer meg is említette a felvágást, de sajnos csak nekem, én pedig 8 évesen sírtam ennek hallatán, mert nyilván nem tudtam megítélni akkori ésszel. Pedig már azt gondolom jobb lett volna...A szüleimnek nem mondta és mivel nagyjából javult a beszédem, így ez elmaradt.)

Viszont eddigi életem során többször éreztem, hogy valami nem stimmel. (Láttam, hogy mások,hogy ki tudják nyújtani, meg tudják pörgetni az r betűt.) Azt többen mondták még tinikoromig is, hogy nyissam ki a szám rendesen. Azóta rájöttem, hogy azért szoktam rá az összehúzott szájjal való beszédre, mert nem ért fel máshogy a nyelvem a szajpadlasomhoz. Kissé gyerekes is maradt a beszédem. Munkám közben sokat kell beszélnem, vissza is hallgatom néha és úgy éreztem tényleg gyerekes, illetve pár óra után el is fárad a szám és akkor már az R betű sem sikerül szépen.

Nekem felszabadító volt, hogy felvágták! Sokkal szebben beszélek. Evés közben is könnyebb forgatni a falatot. Talán még levegőt is jobban kapok valahogy. Az alsó állkapcsom is sokkal jobban tudom mozgatni rágás és beszéd közben. Magabiztosabban beszélek. Teljesen új élmény összehasonlítva a korábbival!

ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!