Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták ma a fogam, de...

Kihúzták ma a fogam, de nemrég h kiment az érzéstelenîtő és odadugtam a nyelvem éreztem h maradt benne egy csontdarab. kijön magától vagy menjek vissza a kórházba jövő héten?

Figyelt kérdés
és szerintetek mikorra gyógyulna be az înyem,mert nagyon fáj,nem tudok enni sem rendesen.. :( öblögessem? ha igen mivel?
2014. nov. 7. 18:01
 1/8 A kérdező kommentje:
és még annyi,h a másik oldalt ugyan îgy ugyan ez az alsó 6-os fogam nincs mint amit most húztak. tehát már mind2 oldalt nincs meg ugyan az a fog. szerintetek összehúzódhatnak úgy a fogak,h deformálodik az alsó fogsorom?
2014. nov. 7. 18:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek is úgy volt, hogy húzás után maradt egy csontdarabka vagy mi, és aztán egy-két nap múlva magától kijött. Ha nem jön ki pár nap múlva, szerintem mutasd meg dokinak, nem vesztel vele semmit, egy röntgen kimutatja, ha tényleg van ott valami, aztán kikapják.
2014. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezüst kolloid vagy Corsodyl szájöblögető, amik jól fertőtlenítenek. Bár nekem a Corsodyl nagyon erős volt.
2014. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan, hogy egy apró csontszilánk felbukkant nem túl sokkal húzás után, kétszer is, mindkettőre azt mondta a fogorvosom, hogy ne bántsuk (mármint jobban, mert nyilván megpiszkálta, de nem jött ki), hátha kijön magától és így is lett, olyan két hét alatt szépen kibújt mindkettő.


Mondjuk ettől függetlenül nem tudhatom, hogy neked milyen, én azért rákérdeznék a fogorvosnál, ahogy rá is kérdeztem, amikor nekem volt.


Ami a fájdalmat illeti, nem írt fel a fogorvos fájdalomcsillapítót? Én húzás után 3 napig szedtem az Apranaxot, mert ajánlották a gyulladáscsökkentés miatt akkor is, ha nem fáj. Meg antibiotikumot is kaptam mindig húzás után. Egyébként célszerű jegelni is, de csak kívülről és persze szárazon, ruhán keresztül és nem folyamatosan, mert különben lefagy az arcod.

2014. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk öblögetni közvetlenül húzás után egyáltalán nem kéne semmivel úgy egy napig.
2014. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. :) igen îrt fel fájdalomcsillapîtót de antibiotikumot nem. és mi a véleményetek a fogsor elgörbüléséről îgy h nincs alul 2 fogam?
2014. nov. 7. 18:29
 7/8 A kérdező kommentje:
egy kicsit öblîtettem meg forralt vîzzel( ezt ajánlotta evés után abba az esetbe ha belemegy az étel)
2014. nov. 7. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván finoman ki lehet öblíteni, de erősen öblögetni meg szívogatni, meg úgy általában a sebet piszkálni nem szabad.
2014. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!