Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Volt nekem egy xp-m, nemrég a...

Volt nekem egy xp-m, nemrég a fiam feltelepített helyette egy windows 7-et, olyan címszó alatt hogy ez a jövő! Már akkor mondtam neki, hogy ezt nem nekem találták ki! rengeteg a probléma. Aki tudja segítene?

Figyelt kérdés

Most az az egyik hogy:xp-n ha egy könyvtárban egy képre 2* kattintottam jobb egérrel,akkor balon oldalsáv,és ott lehetett formátumot,meg méretet változtatni,már 2 hónapja nem tettem fel képet netre,mert egyszerűen nem találom hol van ez a lehetőség ezen a (és most elnézést,de SZ**ON!


Lali Papi


2013. febr. 16. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik rendszernél sem rémlik hogy lenne ilyen beépített lehetőség. Elképzelhető hogy ez egy segédprogram műve, valamilyen kiegészítővel ami a jobb klikkes helyi menübe épülve pluszlehetőséged ad.


Például nekem az XnView beépülője pont olyan lehetőséget ad ami a kérdésben is fel van sorolva, de ez a program nem tartozéka a rendszernek (azaz külön kell telepíteni).

[link]

A képen látszik hogy meg lehet adni: convertálás más formátumba, átméretezés, másolás, forgatás, szerkesztés vagy azonnali képfeltöltés.


Itt le is lehet tölteni, csak le kell futtatni a telepítőt és elérhető lesz minden képnél a jobb egérgombbal kattintva. Ami hátrány lehet, hogy angol a nyelve.

[link]


+1 technikai dolog: bal egérgomb használatánál van egyszeres (kijelölés) és kétszeres (megnyitás) kattintási lehetőség. Jobb egérgombnál a helyi menü 1 kattintásra érhető el. Nincs olyan parancs aminél kettőt kellene kattintani. Persze lehet, csak felesleges, a programok úgy kezelik hogy kétszer egymás után betöltik a menüt (ami elsőre is ott lesz).

2013. febr. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól sejti az első válaszoló, az nem az XP tulajdonsága volt, hanem valami telepített alkalmazás.


Egyébként, aki már tudja kezelni az XP-t, annak nem lesz nehéz megtanulni a 7-t! Bizonyos dolgok sokkal jobban a 7-n és elvileg biztonságosabb, stabilabb is. Az egyik jó apróság, hogy ha rákattintok a leállítás gomra, akkor a rendszer leáll és nem dob ki egy kikapcsoló panelt, ahova újra rá kell kattintani...ha újraindítani akarok, akkor az sem komplikáltabb, mint a régi rendszeren. Amit még nagyon hasznosnak találtam, hogy például görgetek egy mappát, amiben nagyon sok mappa van...ha az egyikbe belekattintok, majd visszalépek, akkor az 7-nél onnan folytathetom a lefelé görgetést, ahol abbahagytam, míg XP-nél újból a sor elejétől kell legörgetni. Ma már ez nagyon zavarna. Az aero felületnek is megvannak az előnyei a látványosságon felül (a tálcára rakott gombon látszik a folyamat jelző csík, ha éppen csinál valamit az adott alkalmazás, míg fölé vitt egérrel látható az ablak tartalma stb). Olyan apróságok is tetszettek még, hogy a külső kártyaolvasóm XP-n rögtön létrehozott vagy 4 új meghajtót a sajátgépben és ha beleraktam egy memória kártyát, akkor kattintgathattam, hogy melyik betüjelű meghajtóban van a kártya. Vista és 7 rendszerek esetén már eleve csak azt a meghajtót mutatta a sajátgép, amelyikben volt kártya...a többi rejtve maradt. Szintén ide tartozik, hogy a windows alapból mutatja a merevlemezek kapacitásának állapotát, nem kell jobb klikkelni. Hasznos lehet az is, hogy a telepítő lemezről is lehet rendszer visszaállítást csinálni, így nagyobb galiba esetén ez is hasznos lehet, bár nekem nem volt rá szükségem. Van még sok ezer dolog, ami felhasználói szemmel szebb/jobb az új rendszerben, nem beszélve arról, ami a motorháztető alatt van. Az is igaz, hogy haladni kell a korral oprendszer szinten is, bár ez sem kötelező. Szerintem ha megszokja, megtanulja és megszereti az újabb rendszert, akkor nem akar majd visszatérni az öreg és elavult XP-re. Én is úgymond ráerőltettem a feleségemre, amikor lecseréltem a rendszerét...pár hétig még hallgattam az egyre ritkábban előforduló zúgolódásokat. Most már vígan nyomkodja, de a windows 8-ról hallani sem akar :D (mondjuk az engem sem izgat...az már tényleg egy más világ)!

2013. febr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindenki ezt mondja.Majd megszokod papi,de nekem a xp-vel kezdődött minden,és kicsit maradi vagyok.

Köszönöm a válaszaikat.A linket köszönöm,fel fogom telepíteni,mert tetszik ez a megoldás.

Egyébként a számos fejlesztés és újítás alatt,azért pár dolgot elbaltáztak.Például folyamatosan frissíteni akar,a több ezer családi fotó albuma kb 1-1,5 perc alatt töltődik be,de ami a legjobban zavar hogy rosszul kezeli az Age Of Empire II.-t:)


Üdv:Lali papi

2013. febr. 16. 22:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Van windows 8 is?Csak a fiam meg ne tudja!
2013. febr. 16. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!