Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Első fogam gyökér kezelve...

Első fogam gyökér kezelve van, rettentően gyulladt volt,3 hónapig jártam vele orvoshoz, most megint kezd egy kicsit néha lüktetni, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Legelső fogról van szó, húzatás nem jöhet szóba, hisz akkor nem lesz elől fogam.Még csak 20 éves vagyok.
2014. nov. 12. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 hét telt el a gyökértömés óta, akkor még normális, ha fájdogál, mert meg lett bolygatva. Ha régebben tömték, akkor valószínűleg nem lett elég precízen berakva és újra szaporodnak a bacik. A gyökértömést ki lehet cserélni, de macerás kiszedni, alapellátásban nem nagyon fog vergődni vele a doki. Ha tud, menjen el egy magánrendelésre. Végső megoldásként rezekció is szóba jöhet, mikor a gyökércsúcsot amputálják, ezt szájsebész végzi. Ne várjon sokat, mert lehet, hogy a fájdalom időről időre elmúlik, de a gyulladás akkor is dolgozik és felemészti a csontot.
2014. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszát!


Fél éve lett tömve, magánrendelésen, utána is meg lett röntgenezve, 13db kalcium tablettát tettek a lyukba.

Hidegre-melegre szokott főleg.

14 napig szedtem antibiotikumot,majd más gyulladás csökkentőt kaptam.

A fogorvosom azt mondta, hogy mindkét gyökércsúcson tályog volt, az ínyem fel lett vágva, mert nem tudott a genny kiürülni, de gyökércsúcsi rezekciót nem csinált.


A fogamon nagyon kezd szürkülni a tömés, ha ez számít valamit.


Azóta gyógynövényes porral kenem be mindennap.

2014. nov. 12. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez esetben lehet, hogy a gyökértömés tökéletes és nem kell hozzányúlni, hanem ki kell kaparni újra a gyökércsúcs körüli részt. Ezt röntgenen fogják látni. Minél előbb járjon utána.
2014. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!