Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört az egyik "hátsó" fogam...

Letört az egyik "hátsó" fogam viszont a gyökér bennmaradt, mi a teendő ilyenkor, felvágják az ínyem vagy még menthető/felépíthető?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nekem is letört, pénteken megyek fogdokihoz kihuzatni. Már most félek. :S
2010. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem előtte gyökérkezelték és ugye "kinyitva" maradt a fogam... a fogorvosom elment 2hétre szabira és mondta, hogy utána menjek vissza és "bezárja" (koronát rak rá vagy vmi ilyesmi) na eltelt kb 3nap, letört az egyik fele, ugyanúgy pár nap él letört a másik is, tiszta ideg voltam, először visszaakartam menni, ez a körzeti orvosom de végül nem mentem reklamálni hanem keresek valami maszek dokit aki mond rá valamit, de erős a gyanúm, hogy kapok egy szép kis beutalót a szájsebészetre. Bár örülnék, ha meglehetne még menteni, nem szeretnék fogatlan lenni. Vagy arra is gondoltam, hogy végső esetben húzatok oda egy új fogat csak az meg ugye nem 2fillér... :(
2010. dec. 7. 20:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ha jó az orvosod, akkor nem fogja kihúzni.

nekem sajnos volt egy fogam, ami a fogmosás ellenére nagyon tönkre ment. de olyan szinten, hogy csak a gyökere maradt meg.

el mentem, hogy kihúzatom, azt mondta a doki: "már miért húznánk ki?"


Ki gyökér kezelte, és gyönyörű szépen felépítette. Azóta semmi problémám vele:)


22L

2010. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ja, már látom, hogy gyökér kezelt fog!:)

Remélhetőleg neked is szépen felépíti:)

2010. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Első vagyok. Nekem nem gyökérkezelt, a bölcsesség fogam tört ketté. Még sosem húztak nekem fogat.
2010. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

második vagyok!

hát igen a bölcsességfogat inkább kihúzzák, ha probléma van vele. Az amúgy is könnyen romlandó fog, és szinte nincs is gyökere. Nagyon könnyen kijön, nem fog fájni a húzás:)

2010. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a tapasztalatokat! :) Nekem is csak a gyökér van bent... alig látszik valami... :( és mostanában elég durván fáj is. :(

Egyik válaszoló: Neked tb-re építette fel vagy fizettél érte?

2010. dec. 8. 18:00
 8/15 anonim ***** válasza:
őőőő azt hiszem fizettünk érte
2010. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
de mi magánrendelésre járunk, egy nagyon jó fogorvoshoz
2010. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Első vagyok. A kisfiamnak letört elől csütörtökön a metszőfogából, ellökték az iskolában a folyosón. Neki a fogdoki a hiányzó részt ingyen építette, igaz a körzetihez mentünk. Nem is látszik, hogy le volt törve.

Második válaszadónak: Köszi a bíztatatást, de én ettől még nagyon félek a húzástól. :(

2010. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!