Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzó feltevése...

Állandó fogszabályzó feltevése előtt négy fogamat is ki kellett húzni. Jól tettem, hogy belementem?

Figyelt kérdés
Szóval azt mondta a fogorvos, hogy torlódtak és ki kell húzni, én pedig belementem, mert bíztam benne, de most megijedtem, hogy mi van ha nem kellett volna? Igaz amikor kivehetős volt és nem húztak fogat, akkor "széthúzták" őket, és akkor ez elöl lévő fogaim nem voltak párhuzamosak, hanem kiálltak (ezt nem tudom jobben megfogalmazni) Viszont eszembe jutott, hogy és ha úgy csinálta volna a fogorvos, hogy a fogszabályzó nem minden irányban, hanem csak az oldalsó fogaimat "tolja ki", akkor az úgy jó lett volna? Vagy akkor nem lett volna szabályos az az U-alak amiben a fogaim vannak? Meg amúgyis... Most akkor négy foggal kevesebb fogam van, mint álltalában másoknak. Gyakori, hogy fogszabályozsnál fogat kell húzni? Csak, hogy akkor legalalább tudjam, hogy nem vagyok egyedül ezzel...
2014. nov. 19. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a 4-es fogakat szokták kihúzni. Azok a fogak érnek a legkevesebbet. Így, a jön a 8-as fogad, annak is lesz helye. Az 5-ös fogat benyomják a 4-es helyére, ne izgulj, nem lesz ott foghiány.
2014. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lesz foghiány, csak mégis mi van ha rossz döntést hoztam, és igazából meg lehetett volna oldani az egészet fohúzás nélkül.
2014. nov. 19. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
A fogorvosok nem szeretnek fogat húzni, pláne egészségeset, úgyhogy ha meg lehetett volna oldani húzás nélkül, akkor azt javasolta volna. Bízzál az orvosodban. Ha meg olyan, hogy nem bízol benne, akkor bele se kellett volna kezdeni az egészbe. A másik meg, hogy miután mar kihúzták, ne kezdjél el ezeken a hülyeségeken agyalni, mert egy dolog következhet belőle, hogy szarul érzed magad, merthogy visszatenni már nem tudják.
2014. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván ez esetfüggő is, de létezik lágy erőkkel ható, úgynevezett önligírozó fogszabályozó is aminek alkalmazása során nem kell fogat húzni és nincs havi aktiválás sem. Pontosan nem tudom, hogy hogyan működik a dolog, csak jó ha tudsz róla, hogy van ilyen opció is, talán érdemes utánaérdeklődnöd olyan helyen (pl budapestdental) ahol csinálnak ilyet.
2014. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is 4fogamat húzták ki mielőtt feltették a fogszabályzót. Most másfél évvel később már nincs fogszabim és nagyon szépek lettek a fogaim. Szóval nyugi:)
2014. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
most már mindegy, ne idegeskedj. azért ha lesz gyereked, annak inkább ne engedd kihúzni. nem véletlenül vannak ott azok a fogak.
2014. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem fent kellett kihuzni kettot, mert nagyon ossze voltak torlodva. Ot evvel azutan nem banom, rendben kijottek a felso bolcsessegfogaim. Most szenvednek veluk, hatulrol nehezebb fogat huzni. Neked is, a fogdokinak is. Ja, es igy nem volt potyara a fogszabalyzas, a bolvsessegfogak seperc alatt tonkrevagjak a szabalyos fogsort.
2014. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!