Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Visszaállnak a fogaim, mit...

Visszaállnak a fogaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt állandó fogszabályzóm, 16 éves koromban vették le (fél-1 évig volt fent). Szép lett tőle a fogam, kaptam utána éjjelit, és hordtam is mindig. Az orvos mondta, hogy mikor tegyem be, folyamatosan szoktatott le róla. De amikor odáig ment a dolog, hogy azt mondta, elég heti egyszer, megijedtem. Kipróbáltam, vártam egy hetet majd betettem, de annyira feszített, hogy féltem, hogy visszaállnak majd a fogak, ha csak ennyiszer teszem be. Így azóta is amióta levették (3 éve) minden éjszaka beteszem a fogszabályzót.


A helyzet az, hogy az orvosom szerint már rég nem kéne hordanom, de érzem, hogyha nem teszem be, lassacskán visszacsúsznak. Eddig a legtöbb idő amit kihagytam az egy héten kívül, 2 éjszaka volt. Mit kéne tennem? Többször betenni (éjjel-nappal)? Vagy nyugodtan kezdhetek róla leszokni? Visszaállhatnak még? (19 éves leszek).

Köszönöm a segítséget!



2014. nov. 11. 05:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg visszacsúsznak, ha nem használod.


Én most fogom majd megint szabályoztatni (baromira örülök neki, megint dobhatok ki sok százezer forintot az ablakon, legszívesebben szétverném a fejét annak a gyökérnek, aki 4 egészséges fogamat húzta ki a szabályozás miatt, ezt meg szerényen elhallgatta), aztán majd felrakatok a hátsó felszínre sínt, ami a helyén tartja a fogívet.


Ennyit lehet tenni: vagy az éjszakait hordod tovább, vagy felrakatsz egy sínt, mármint örökre.


Erről valahogy nem tájékoztatják az embert a fehérköpenyes parasztok, bezzeg a pénzt elkérni, arra van eszük.

2014. nov. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Unokatesómnak is elkezdtek visszaállni és most ilyen műanyag, párszor használatosat kapott, különbözőméretekben.
2014. nov. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Húztak előtte fogat mert ha nem és elkezdenek nőni a bölcsességfogak akkor visszaállnak a fogak, én is így jártam, és minden ismerősöm akinek nem húztak, viszont akiknek húztak azóta is nagyon szép a fogsoruk.
2014. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Nem, nem húztak fogat, de megröntgenezték, és már kint volt az összes bölcsességfogam.
2014. nov. 11. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

"viszont akiknek húztak azóta is nagyon szép a fogsoruk."


Aha, egy túrót. Nekem kihúzták mind a négy négyes fogamat, és mégis elindultak visszafelé, főleg alul.

Emiatt nehogy hagyd kihúzatni egészséges fogaidat!

2014. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ez amúgy elég szrul hangzik, én most készülök csináltatni. nincs valami megoldás, h ezt el lehessen kerülni? a helyben tartó sín hatékonyabb, mint az éjszakai készülék?
2014. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"ez amúgy elég szrul hangzik, én most készülök csináltatni. nincs valami megoldás, h ezt el lehessen kerülni? a helyben tartó sín hatékonyabb, mint az éjszakai készülék?"


Gondolom, pont ugyanannyira hatékony, csak az éjszakait ki tudod venni, a sín pedig rögzítve van a hátsó fogfelszínre, és nem tudod kivenni.

2014. nov. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát én pont az állandóságát tippelem a hatékonyság okának, mindamellett, h nem értek hozzá.
2014. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok, nem vitatkozni akartam,csak a tapasztalataimat írtam le!
2014. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2014. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!