Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a gond a fogammal?

Mi lehet a gond a fogammal?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, soha az életben semmi gond nem volt a fogaimmal. 15 évesen fogszabályzós lettem előbb felül majd alul is, az alsót igazából megbántam mert nem sokat javult - valószínűleg ki kellett volna húzni egy fogamat, mert egyszerűen nem volt helyük nagyon átrendeződni, de igazából most már mindegy. A fogorvosom sosem volt az az óvatos ember, gyakran előfordult hogy napokig nem tudtam enni, összekarcolta a fogínyemet, nem húzott lesztyűt stb.. a lényeg a lényeg 2 év után végre megszabadultam a fogszabályzómtól, és viszonylag szép lett a végeredmény. A gond viszont itt kezdődött, ugyanis a levétel után feltűnt egy miniatűr kis pötty a jobb felső fogamon, amin a fémgyűrű volt. Nem gondoltam volna hpgy lyuk, de még egy hónapra rá megemlítettem a fogorvosnak hogy nézze már meg. Azt mondta az egy kezdődő lyuk, jövő hónapban megcsinálja. Én úgy voltam vele, hogy legyen meg minél előbb, mert paranoiás lettem, hogy nehogy már valami gond legyen (amúgy nem fájt, tökéletes volt minden, ha nem veszem észre a tükörben fel sem tűnt volna a lyuk.)

Így egy hétre rá betömettem. Elég szörnyű élmény volt, érzéstelenítőt nem kértem egyrészt a tűfóbiám, másrészt a lyuk aprósága miatt nem gondoltam volna hogy sokáig tart majd - sokat fog fúrni. Azonban elég sokat fúrt, nem tudom miért de alul is, mikor a lyuk kívül, az ínyemhez közel volt..

Utána jött egy elég érdekes hónap. Az a fogam erősebb rágásra elég érzékeny lett, ha rendesen ettem, neadjisten ráharaptam valamire előjött az a fájdalmas érzés amit fúráskor éreztem. Az éjjeli fogszabályzó sem volt valami kényelmes mikor úgymond "vákuum" jött létre a számban :D

Lényeg a lényeg legutóbb ellenőrzéskor kicsit lecsiszolt a tömésből, mert szerinte magas lett, és emiatt megterhelődött erős rágáskor a csont (?)

Eleinte úgy tűnt megjavult, de egy erősebb harapáskor kiderült hogy nem... Mondjuk most már nem is ott fáj és nem úgy ahogy eddig, de szintén erősebb rágáskor, nyomásra jön elő, hidegre melegre nem érzékeny, lyukra utalást nem látok, rendesen mosom.

Kérdem én mi a franc van a fogammal, nem hiszem el, hogy mikor végre normálisak lehetnének a fogaim nem tudok jobb oldalt enni :( Lassan már félek elmenni fogorvoshoz, hiszen még ha pici lyukam is volt, addig nem fájt míg ki nem lett fúrva :((


(bocsi a hosszú szövegért!)



2014. nov. 21. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés merült fel bennem: miért nem váltasz fogorvost?
2014. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az lesz, előbb is megtehettem volna (én hülye)
2014. nov. 21. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit elmondtál, lehet, hogy elhalt a fog és gyökérkezelni kell, mert gyulladás alakult ki a csontszövetben a foggyökér körül. Ezt a túl mély szuvasodás vagy a túl mély fúrás idézhette elő, esetleg a magas tömés. De az is lehet, hogy még mindig magas a tömés és amúgy semmi baja a fogadnak.
2014. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, hát az elég rossz lenne :/ A gyulladást meg lehet valahogy állapítani (pl röntgennel)? Azóta amúgy javult, még mindig óvatosan rágok jobb oldalt de már nem fáj úgy igazán ha ráharapok. Kíülről még mindig nem látszik semmi, és ha nem rágok erősen egyáltalán nem is fáj.
2014. dec. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!