Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a bölcsességfogam,...

Nincki kérdése:

Kihúzták a bölcsességfogam, és azt mondta a doki, hogy 3-4 napíg nem "öblíthetek", de akkor hogy mossak fogat?

Figyelt kérdés
Másrészt meddig kell ezen a gézdarabon harapnom? Kb. fél órája végeztünk.

2014. nov. 24. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Zubogtatni nem szabad. Nagyon óvatosan átöblítheted (én a csap alá tartottam a tátott számat és vékony vízsugárral éppen csak átmostam azt a részt), arra ügyelj, hogy a vérdugó a helyén maradjon. Pár napig ki kell bírni, hogy nem tudod igazán alaposan megmosni a fogaidat azon az oldalon, de amennyire csak sikerül, tartsd tisztán.
2014. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne öblögess erősen, csak lötyögtesd oda a vizet. Talán úgy a legszemléletesebb, ha azt mondom, hogy képzeld el, hogy áll melletted valaki aki nem hallhatja, hogy öblögetsz.

Első nap csak a környékét szabad mosni, a vérdugónak ott kell maradnia a helyén, különben a csontosodás sem lesz maradéktalanul rendben illetve a seb is elfertőződhet. 1-2 nap után fehér réteg fog kialakulni a húzás helyén, ezt semmiképp se távolítsd el, az maga a seb, csak a száj nedves környezetében így néz ki egy seb.

2014. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, a gézdarabra pedig 10-15 percig szoktak harapni, amíg a vérzés eláll. Kisebb szivárgás még előfordulhat ami annyiban nyilvánul meg, hogy elszínezi a nyálad és fura ízű lesz a szád, de ennek max 1 napon belül el kell múlnia. Ha erősebb vérzést tapasztalsz mindenképp menj vissza a fogorvoshoz, mert előfordulhat, hogy nem alakult ki a vérdugó és/vagy kiesett. Ilyenkor újra ki kell kaparni a fog helyét, hogy bevérezzen és össze is varrják. Ettől nem kell betojni ha így alakulna, minden a Te érdekedben történik. De ha vigyázol rá az első 72 órában akkor nem lesz baj. 1 hét múlva már nyugodtan ehetsz is a helyén.
2014. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindkettőtöknek! Ezt valahogy sehol nem irták le így...

Ha arra tudnátok tanácsot adni, hogy mikortól szabad rágyújtani, az jó lenne. Olvastam a 2 órától a 2 napig sokmindent...

2014. nov. 24. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetőleg semmikor. :)

Jó, ismerem a bagós mentalitást, nem emiatt fogsz leszokni. Jó lenne minél kevesebbet, mert csak hátráltatod a gyógyulást. Arra azért törekedj, de 24 óráig szerintem semmiképp.

2014. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!