Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire tudnak letört fogat...

Mennyire tudnak letört fogat megmenteni a fogorvosok? Az sztk-s doki azt mondta húzni kell 2 darab fogamat, de van olyan akinek szintén ezt mondták és magándoki mégis megmentette. Lehetséges hogy meglehet menteni az enyémet is?

Figyelt kérdés
Van két letört fogam! Az egyik majdnem teljesen le van törve, nem ínyig, de már elég fekete! Illetve van egy olyan fogam is ami hosszában van ketté törve! Magyarul az egyik oldala ínyig le van törve a másik fele meg teljesen megvan! Biztos kifogják húzni? Kérek időpontot egy magánorvoshoz, meglátjuk mit mond! Volt valakinek olyan gondja, hogy az sztk-s doki teljesen lemondott a fogról de mégis meg lett mentve?
2012. okt. 15. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de biztos sokba fog kerülni.

Elvileg a gyökér állapotán múlik. Ha használható valamilyen formában a gyökér, akkor arra tudnak építkezni.

2012. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még így is olcsóbb lesz szerintem, mintha implantátumot kérnék a helyére! Nem?
2012. okt. 15. 13:21
 3/14 anonim ***** válasza:
biztos olcsóbb lesz, mert az implantátum 100ezer. Nem értem, miért nem lehet kipótolni vagy koronát tetetni rá? Egy fogra is tesznek koronát!!
2012. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem azt mondta hogy azokat biztos húzni kell! De azt meg nem szeretném! Ráadásul nem is ő húzná ki hanem szájsebészetre küldött! Jó lenne ha a magánorvos megtudná menteni valahogy!
2012. okt. 15. 13:28
 5/14 anonim ***** válasza:
De-de, annál olcsóbb. Jól is teszed, hogy megnézeted egy másik fogásszal!
2012. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"de már elég fekete"


Nem gondolod hogy az egészséges fog nemigen törik le? Mire tegyenk fogat? Az elkorhadtra? A másik ezt nem állná a TB mert ez pótlás lenne.Nen tudom hpgyan gondolod a félig letört fograrátenni? Mi tartja meg?

2012. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Egy fogra is tesznek koronát!!"

Hol itt a fog?

2012. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezekre koronát csak úgy nem tudnak tenni! De utánanéztünk több lehetőséget is találtunk! Egyébként meg nyilván nem TB-sen akarom elintézni, ahol a doki azt mondta hogy húzni kell! Magánorvos csinálná!
2012. okt. 15. 13:41
 9/14 anonim ***** válasza:

a feketét nyilván kihúzza

a másiknál talán lehet hogy gyökérkezelik és koronát építenek rá... de azt általában akkor tudják ha a fog vízszintesen tört le

és nem csak a beteg fog törik le...mondjuk ha az ételben, húsban marad egy nagyon kemény csont és izomból ráharapsz, lazán letörhet a jó fogból is db.

2012. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jövőhét szerdán kiderül! Azért még bízom abban hogy mind2 megmenthető. Nézegettem képeket, szinte semmi fogat is tudnak csappal felépíteni! Köszi a válaszokat!
2012. okt. 15. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!