Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 évesen lehetséges nem...

20 évesen lehetséges nem rögzített fogszabályozóval rendet rakni a fogaim között?

Figyelt kérdés

Volt "kivehetős" fogszabályozóm 12-15 éves koromban, de aztán valahogy abbamaradt, mert akkor egész szépen sikerült az előreharapásom korrigálni és nem is jártam tovább valamint készülékem is elkallódott.


Most 20 éves vagyok és bár az előreharapásom (két fogsor közötti távolság) nem vészes viszont fen és lent is eléggé körbék a fogaim. Akkoriban és most sem rajongok a rögzített fogszabályozóért, de szeretnék szebb fogsorokat. Lehetséges ilyen korban kivehetőssel korrigálni a fogakat? olvasgattam interneten, de legtöbb helyen azt írták, hogy ez már felnőtt fogszabályozásnak számít és ilyenkor már csakis rögzítettel működik a dolog. Igaz ez, teljesen kizárt a kivehetős módszerrel?


Tudom ez nagyon orvostól/rendelőtől függ, de kb milyen árban mozog egy rögzített fogszabályozó 1 fogsorra? Szüleim ígyis túl sokban támogatják a budapesti tanulmányaimat (albérlet) és nem akarom ezzel is őket terhelni, úgyhogy jó lenne saját pénzből meglépni, ha belevágok.


Köszi a válaszokat!



2014. nov. 24. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

A csontosodás befejeztével csak állandó fogszabi lehetséges, de amúgy is esetfüggő. A kisebb szabálytalanságokat lehet csak éjszakaival korrigálni.


Az árak pedig változóak. TB alapon nem tudom hogy megy, amúgy 200-350ezer/állcsont között mozognak az árak, plusz aktiválás alkalmanként 5ezer körül. De mielőtt felkerül a fogszabi a legapróbb szuvasodásokat is kezelik, dentálhigiéniás tisztítást végeznek, ez is mind plusz költség. Nem elrettenteni akarlak, csak tudj róla, hogy nem olcsó. TB alapon lövésem sincs az árakról viszont, azt majd hátha más megírja.

2014. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!