Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? A fogorvosom...

Mit tegyek? A fogorvosom elrontotta a fogaimat.

Figyelt kérdés
2 fogamat is gyökérkezelt,mindkettő félbetört,és engem hibáztat.Azt mondta,hogyha mégegyszer törik, akkor kihúzza.Mit tegyek?:(

2014. nov. 26. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelt fog könnyen törik, ez nem feltétlenül az orvos hibája. Attól függően, hogy mennyi maradt meg a fogból lehet rá koronát tenni, vagy gyökérkezelés után csapot tenni bele és úgy rá a koronát. Ha tud menjen maszekhoz, mert alapellátásban sajnos sokszor az egyszerűbb megoldást választják.
2014. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És ez amúgy hogy néz ki, hogy téged hibáztat? Csapágygolyókat rágcsálsz vagy mi?
2014. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

Direk óvatosan eszek és puhát.

2014. nov. 29. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg keress egy másik fogorvost. Nekem három fogamat is gyökérkezeltek és egyik sem tört. Tény, hogy amíg kész nincs és nincs benne a végleges gyökértömés és az meg nem szilárdul, nem szabad azon az oldalon enni, de ha erre vigyázol, akkor nem feltétlenül kellene, hogy ennyire törékeny legyen.


De ha mégis, a hangnemet akkor sem fogadnám el. Nem tudom, megengedheted-e magadnak anyagilag, hogy keress egy normális (emberséges és ugyanakkor szakmailag is jó) fogorvost, de ha igen, egy percig se habozz, ha nem megfelelő tisztelettel fordul hozzád. (Az enyém speciel pont azt mondta, amikor volt pár hét, hogy nem tudtam volna hozzá menni, hogy ha ügyeletre kell mennem véletlen, akkor se hagyjam kihúzatni!!)

2014. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem hibáztatnám a fogorvost. A gyökérkezelt fog törik, sőt a fog típusa/anatómiája, a zománc erőssége de még a nyálösszetétel és mennyisége is rájátszhat. Szóval az nem helytálló magyarázat, hogy az orvos hibája lenne ha az egyik betegnek nem tört el a gyökérkezelt foga, a másiknak meg igen.

Hozzátenném: lehet hogy te minden erőddel vigyáztál rá, de valahogy kétlem hogy fasírtevés közben tört volna le (bár még a fasírtot is inkább a másik oldalon kellene rágnod).

2014. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

nehogy már te oktass ki, hogy mit hol eszek.

akkor nem kell válaszolni.

2014. dec. 3. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

"nehogy már te oktass ki, hogy mit hol eszek." A fogorvosnak is ezt mondod amikor a törött fogaddal visszamész hozzá? Így nem csoda ha téged hibáztat.

Ne sértődj meg, de ennél szebben nem tudom megfogalmazni: a gyökérkezelt fog T.Ö.R.É.K.E.N.Y és a tésztánál keményebb dolgokat nem szabad vele megrágni. Hogy mit tegyél: kíméld azt a szerencsétlen fogat. Teljesen mindegy hogy melyik fogorvoshoz mész, mert senki sem fogja tudja visszaadni a fog rugalmasságát. A csont ugyanis erek és idegek nélkül porózussá válik, mint ahogy a régészeti leletek is.

2014. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!