Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szorítom annyira az...

Miért szorítom annyira az állkapcsom össze, hogy már fáj?

Figyelt kérdés
Nem tudatos, mindig csak arra leszek figyelmes, hogy már fáj, annyira szorítom össze az állkapcsom. Nagyon zavar, és nem tudom, mi az oka...
2008. aug. 15. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel orvoshoz kéne menni, én egy ilyesmit láttam a tvben, de ott csücsörített a nő.
2008. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg idegi okai vannak. Én a stresszesebb időszakokban csinálok hasonlót kiegészítve azzal, hogy éjszaka néha arra ébredek, hogy nagyon erősen csikorgatom a fogaimat.

Lényegében a stresszt kell megszűtetni, pl a vizsgaidőszak végével nekem elmúlik. Káros hatása közvetlen "csak" a fogzománcokra van.

Szóval relax, ha nem megy Hova kapszula, de a rendszeres sport is sokat segít.

2008. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
CSináltass harapásemelőt!
2008. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember csinálja, nekem a fogdokim mondta, és ő is a harapásemelőt javasolta. Nem olcsó, olyan 50ezer körül van, de örökös.

Én is csináltam viszgaidőszakban meg tanuláskor is, és 2 fogamat megöltem vele, mert kilazultak emiatt az ínyből, és nem kaptak vért, és gyökérkezelni kellett őket!

Ha így kiderült nálad, akkor örülj neki, és fordulj fogorvoshoz!

2009. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!