Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha szájsebészeten felvágják...

Ha szájsebészeten felvágják az ínyemet (tályog miatt), fájni fog?

Figyelt kérdés

Pénteken feldagadt az ínyem a bal felső 6-os (szuvas) fogam fölött, ma elmentem fogorvoshoz, aki holnapra adott beutalót szájsebészetre, ahol fel fogják vágni, hogy kitisztuljon. Írt fel Dalacint.

Volt már itt valakinek hasonló "élményben" része, fájni fog? Utána mit fognak csinálni a fogammal?

pls segítsetek, kicsit félek :'c


2014. dec. 8. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem igaz nem lyukas fog volt, csak huzat miatt gyulladt be, de kaptam én is dalacint, aztán másnap pedig beérzéstelenítettek, szikével megvágta, kifakadt, utána meg lefertőtlenítette.

Azt hiszem utána csak pépeset lehetett enni, illetve cigit, tejtermékeket kerülni kell.

2014. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

azt olvastam, hogy a gyulladás miatt nem is hat az érzéstelenítő :s

2014. dec. 8. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Üdv! Nekem volt ilyen úgy egy éve. Először kaptam érzéstelenítőt, aztán felvágta és kinyomkodta a doktornő és csipesszel beletett egy apró gumiszalagot azért, hogy ne záródjon össze. Ez nem igazán fájt. Aztán visszarendelt két nappal későbbre a szájsebészet ügyeletre (ott ügyelt), hogy megnézze és kicserélje a gumit, viszont elég sokan vártak ott, úgyhogy mondta, hogy most nem adna érzéstelenítőt, mert úgyis csak pár másodperc az egész. Tényleg csak pár másodperc volt, de bakker nekem addig életemben annyira nem fájt semmi még megközelítőleg se, még soha nem ájultam el, de akkor nagyon közel éreztem hozzá magam, forgott velem a világ meg csillagokat láttam, alig bírtam annyit kinyögni, hogy akkor én most még pár percig mozdulatlanul ülnék a székben :) Mondta, hogy bocs, nem gondolta, hogy ennyire fájni fog :)


Szóval ne hagyd, hogy ne érzéstelenítsenek. De úgy tényleg nem fáj. Aztán szépen elmúlt egyébként az egész, többet nem is kellett piszkálni.

2014. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, igen, még annyit, hogy maga a felvágás aúgy tényleg egy élmény tulajdonképpen, mert azonnal megszűnik a nyomás és ezzel a korábbi fájdalom is eltűnik.


Az egész után pár hónappal meg az egyik felette levő fogamat kihúzták (össze vissza volt törve), a másikat (ami szintén, de nem annyira) gyökérkezelték és majd januárban kapok bele egy gyökércsapot meg rá egy koronát.

2014. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hú, azért ez nem túl bíztató, de azért köszi :)

Valahogy majd csak átvészelem :s

2014. dec. 8. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a fogdokim csinálta, de hasonló volt az élmény, mint a 3-asnak.


Elérzéstelenítette, így nem éreztem semmit a vágásból, utána kinyomkodta a gennyet. Nekem antibiotikumos fertőtlenítős gézcsíkot tett bele, aminek valami kegyetlen szar íze volt. Ezen a ponton maga a fogdokim mondta, hogy erre találjak ki aznapra valami cukorkát :P


Nekem ez másnap reggel kijött, és nekem is vissza kellett mennem csíkcserére. Akkor átöblítette valami fertőtlenítő folyadékkal és rakott bele újabb gyógyszeres csíkot, ami nekem is sz*rul esett, de nekem ezen a ponton ajánlotta fel, hogy még most is érzéstelenítheti, ha akarom. Hát, ekkor már nem akartam. Innentől kezdve nekem nem volt vele gond, meggyógyult és azóta is boldogan élnék... (ha nem lenne épp gyulladásveszélyben egy másik fogam, de szurkolok, hogy túlélje)


Szóval maga a dolog nem para, csak ne gondolj bele, mit csinálnak, érezni nem fogod. És tényleg, ha csíkcsere van, próbálj megküzdeni az érzéstelenítőért, de anélkül is túlélhető, mert az időben tényleg gyorsan megvan.

2014. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kb. fél órája tettem rá jeget, és azt hiszem "kilyukadt" (talán ez a legjobb szó rá), és néha genny/vér jön ki belőle. Lejjebb is ment a duzzanat, és már nem is fáj. Lehetséges, hogy nem is lesz szükség arra, hogy felvágják? :o
2014. dec. 8. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:

(#3-4 vagyok) Annyira azért ne félj, mondom, ha érzéstelenítik, akkor nem fáj, csak azért meséltem el, mert én ezek után egy ilyet már biztosan nem próbálnék ki érzéstelenítés nélkül, úgyhogy feltétlenül ezt javaslom neked is.


Az meg, hogy mi volt utána a fogaimmal, nem is értem, miért mondtam, ez ugye nem általános érvényű, az az én egyéni hülyeségem, hogy rettegésből kifolyólag 15 évig nem voltam fogorvosnál és így elvesztettem négy és fél fogat, ebből két és fél ezen a részen van, ahol ez a gyulladás volt. Bár ez konkrétan nem volt akkora baj, mert amikor bedagadt az arcom és fájt is elég rendesen, akkor döntöttem el, hogy ezzel már muszáj elmenni, mert ennek durva szövődményei is lehetnek. Azóta kb hetente jártam a fogorvosnál és kb mostanra végeztünk mindennel, még ez a gyökércsap meg korona van hátra a "félig elvesztett" gyökérkezelt fogamra.


Persze azért neked se véletlenül gyulladt be, egy egészséges fogazatban ilyesmi nincs, szóval nem biztos, hogy itt a vége, de csináld végig rendesen.

2014. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ma már korszerű érzéstelenítők vannak amikben van ephinefrin (adrenalin). Ez összehúzza helyi szinten az ereket és lassabban múlik el a hatása az amúgy vérbőség alatt álló gyulladt területen. Kitartás!
2014. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!