Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeten szét szakadt a...

Szájsebészeten szét szakadt a szám széle, mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

Annyira szenvedtek egy fogam kihúzásával, hogy ahol folyton hozzá ért minden féle szerszám (fogó, ilyesmi...) ott úgy néz ki a szám mint ha szét lenne szakadva (két napja).

Úgy néz ki kívülről mintha valami jót ettem volna és kicsapta volna.

de ha este lefekszem reggelre bevarrósodik. Reggel alig bírom kinyitni a számat és van hogy szét szakad a seb amiért csillagokat látok.


Ha nem nyitogatom és vigyázok rá (ami azt jelenti alig bírok enni majd) akkor így nő össze és soha nem tudom kinyitni rendesen, vagy az majd meggyógyul és rendesen tudom nyitni a számat ezek után?


köszi a kedves válaszokat

29N



2014. aug. 28. 08:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menj vissza a szájsebészetre, ellátják, és megmondják, mit kell tenned. Együtt érzek, voltam hasonló helyzetben.
2014. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyógyszertárban, hogy a Neogranormon kenőcsöt kenheted-e oda. Ha igen, akkor az segít a hámképződésben, hamarabb begyógyul a seb. Közeleg a hétvége, amikor is sokkal könnyebben tudod kivitelezni azt, hogy csak levest eszel, vagy gyümölcsöt pépesítesz, stb. és csak szívószállal edd. 1-2 nap ilyen diétában nem fogsz éhen halni és gyorsan begyógyul a seb. Ne ásíts nagyokat se! :)
2014. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :) aranyosak vagytok. És ha mindig felszakad (persze tök véletlenül) akkor soha nem gyógyul be? kedden kell varratszedésre mennem és ha ott nem tudom kinyitni majd hülyét kapok :(((
2014. aug. 28. 08:15
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem fog mindig felszakadni, hidd el, hogy begyógyul! Csak ehhez az kell, hogy egy viszonylag vastag réteg ki tudjon alakulni a seben. Először csak a felső réteg vastagszik meg, de ez könnyen reped, mert száraz. Ha ez a vastagabb réteg végre nem reped majd fel, akkor alatta a rugalmasabb réteg végre helyre tud jönni. Türelem! :)
2014. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :( már alig várom :) olyan kis picike de mégis hogy tud fájni. Azt hittem ezzel a problémával csak én találkoztam még, mert azt gondoltam hogy béna voltam a fogorvosnál és nem nyitottam ki rendesen a számat vagy nem is tudom. :) remélem keddre rendbe jön, megyek is és csinálok tejbegrízt :D
2014. aug. 28. 08:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha fertőtleníted teafa olajjal, másnapra elmúlik.
2014. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De húzás után az első napokban nem szabad tejes dolgokat enni, inkább mást egyél
2014. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Melyik fogad volt a "Szerencsés"?
2014. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Betadint is tehetsz rá

(Legalább fertőtlenít) Pár nap kell a gyógyuláshoz

2014. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Neogranormont (vagy más hámosítót) én nem ajánlanám nyálkahártyára, mert itt az elfertőződés veszélye nagyobb mint a bőrön. Így az elsődleges hogy mindig tisztán tartsd a sebet és környékét: puha fogkefével óvatosan a sebszéltől kifelé söprögess. Használj gyakrabban antibakteriális szájöblítést (listerine, corsodyl, 10%os betadine - akár ecsetelve). Különösen figyelj most a szájhigiénára, minden étkezés után moss fogat (napi legalább 3x), fogkrémnek használhatsz paradontaxot (gyulladáscsökkentő hatású és betadine-t is tartalmaz) és a fogselymezést se hagyd ki.
2014. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!