Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, hasonló tapasztalat? Bőv. Lenn.

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem belevágok a fogszabályozásba, ehhez felül a két 4-es fogam kell kihúzni, kihúzták az egyiket, viszont a vérzés nem akart elállni, így utólag össze kellett varrni, iszonyat fájdalmas volt utána. Így most legszívesebben feladnám az egészet és nem szeretném, ha még egy fogam kihúznák, hanem inkább akkor ezt az egyet implantátummal visszapótoltatnám. Vélemény?
2014. dec. 9. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy amit elkezdtél azt fejezd is be, hisz nyilván nem ok nélkül szeretnél fogszabályzót. Ha pedig pótoltatod a kihúzott fogad, azzal újra ugyan ott vagy, ráadásul elköltöttél kb 200ezer pénzt kvázi feleslegesen.

Nem tudom, hogy az orvos hibázott-e, vagy Te nem vigyáztál kellően a vérdugóra, a 4-es nem kellene, hogy akkora "üreget" hagyjon, amit varrni kéne. Nekem sajnos húztak hátsó 7-est is már és ott is csak a gézgombócra kellett harapni, aztán annyi. Még utána 1,5 napig enyhén éreztem a vér ízét a számban és rózsaszínes volt a nyálam, de erősebb vérzés nem volt.

A fájdalom amit éreztél feltehetően azért volt, mert kijött a vérdugó a húzott fog helyéről és belepték a fog helyét a kórokozók. Ezért kell az első 24 órában nagyon-nagyon (!!!) vigyázni, a fog helyére. Nem szívogatni, nem öblögetni, hagyni a népi baromsásokat az okosokra, úgy mint a kamillás vagy az alkoholos öblögetés. Erősen öblögetni eleve legalább egy hétig szigorúan tilos, nemhogy az első 24 órában amikor elkezd megszilárdulni a vérdugó.

Nem tudom, a Te esetedben mi lehetett a baj? Öblögettél utána, vagy túl hamar vetted ki a gézgombócot? Esetleg szedtél valami véralvadásgátlót (aszpirin is annak számít)?

2014. dec. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a másikat is össze kell majd varrni, én a helyedben most már végigcsinánám, ha szükséges a fogszabályozás, akkor nem sokra mész azzal a pótolt foggal.
2014. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem szívogattam, nem öblögettem, még vizet sem ittam, semmit, egyszerűen folyamatosan vérzett és nem maradt abba (vérhigítót sem szedek). A gézt is fél óra után szedtem ki, annyit mondtak, de lehet az akkor korai volt.
2014. dec. 9. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen, egyik fogammal én is így jűrtam össze kellett varrni a sebet, viszont húztak még jópáart (sajnos) és azokkal nem volt ilyen gondom.
2014. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!