Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog eltávolítása...

A bölcsességfog eltávolítása után mennyire dagad fel a szám?

Figyelt kérdés
Ezen a héten fogok menni és bármilyen tapasztalatot szívesen várok.

2014. dec. 10. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem már kettőt vettek ki,mindkétszer pár óra múlva ettem és egy csepp fájdalom vagy dagadás sem volt.
2014. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmi dagadás nem volt.
2014. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem se dagadt fel egyszer se, de azért ahogy az orvos mondta, első nap jegelgettem és vagy két-három napig szedtem fájdalomcsillapítót (ami ugye gyulladáscsökkentő) is.
2014. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kettőt vettek ki, az egyik nagyon feldagadt, a másik alig, szóval ezt nem lehet előre kiszámítani, mindenesetre az a biztos, ha a műtét utáni néhány napban nem szervezel nagyon elmászkálós programot (én nagyon gyenge és nyomott voltam a fájdalomcsillapítótól, enni se tudtam rendesen, stb.) De nem vészes egyébként! :)


22N

2014. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem dagadt fel, pedig mélyen csontban lévő fekvő nyolcast távolítottak el sacc 45 perc alatt. Volt csontfúrás, a fogat is ketté kellett fúrni, de semmi durvaság nem volt utána, pedig nem is jegeltem.

Véleményem szerint ez egyrészt függ a páciens génjeitől, hogy ki mennyire bírja ezeket, milyen vastagok az egyes szövetek, hogy regenerálódik meg ilyenek. Másrészt biztosan függ attól, hogy az orvos mennyire "hentes" és persze sokan azzal rontják el az egészet, hogy elkezdenek nagymama/nagypapa/szomszéd tanácsai szerint kamillával öblögetni, vagy megisznak valami töményet, mert az alkohol majd jóóóól összehúzza! Persze, hogyne...a legfontosabb, hogy a húzás helyét minél előtt lezárja a természetesen kialakuló vérdugó, hogy nehogy kórokozók jussanak a sebbe. Ezt sokan ügyesen kiöblögetik, szóval szerintem ha az első 24 órában valaki kellően vigyáz a sebre és az orvos se követett el hibát, akkor gyors és problémamentes gyógyulásra lehet számítani.

2014. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem alsó-felsőt távolítottak el egyszerre. fájdalmaim egyáltalán nem voltak utána, tehát csak antibiotikumot szedtem. kb. annyira dagadt fel az arcom, mint a képen a lánynak: [link]
2014. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként ha ételmaradék kerül a sebre, mi a legbiztonságosabb módja az eltávolításának? A fogmosást és az étkezést is nagyon óvatosan végzem annak ellenére, hogy egyáltalán nem fáj, csak a műtét, de az nagyon.
2014. dec. 12. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ételmaradék kerül oda, akkor feltehetően egy enyhébb "löttyintés" is lemossa onnan, mivel ugye biztos nem rágsz ott, szóval nem igazán dolgoztad bele a sebbe ideális esetben. Pici sós víz a szádba és jobbra-balra döntögesd a fejed óvatosan, ne öblögess "izomból" semmi esetre sem. Amúgy annyi a dolog trükkje, hogy a szokásosnál kisebb falatokban egyél. A kisebb falatot nagyobb biztonsággal tudod kontrollálni, hogy tuti a jó oldalon maradjon.
2014. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!