Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan fogászati...

Létezik olyan fogászati beavatkozás ami kompletten helyettesíteni tud akár 2-3 év fogszabályzását?

Figyelt kérdés
Tv-ben már láttam ilyet de természetesen az amerikában volt olyanokkal ,hogy instant fogfehérítés tartósan stb...Magyarországon igénybe lehet venni ilyen szolgáltatást? Ha igen milyen árban van?

2014. dec. 10. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincsen. A fogszabályzás ugyanis a fogak elmozdításáról szól, a fogfehérítés teljesen más terület.

A fogszabályzásnak egyrészt van esztétikai szerepe, de az egészségügyi és prevenciós szerepe sem elhanyagolandó. A szabálytalan fogazat és harapás ugyanis rágási és beszéd- nehézségeket okoz, ami kihat mind az emésztőrendszerre, az állkapocs ízületre és az önértékelést is csökkenti. Ráadásul a nehezen tisztítható illetve torlódott, túl tág vagy szűk fogközök lepedék és fogkő képződéshez vezetnek, ezzel jelentősen növelve a szuvasodás és a fogágybetegség kialakulásának esélyét.

Nincs semmilyen más eljárás, ami a fogszabályzást helyettesíthetné. Persze szóba jöhet a fogpótlás, de őszintén: ki az aki az összes egészséges fogát kihúzatná/lecsiszoltatná csak azért hogy protkója legyen? Aki azt hiszi hogy műfogakkal el lehet érni ugyan azt az esztétikát olcsóbban és kevesebb idővel, az jó nagy tévedésben él. És akkor még nem beszélve hogy egészségügyileg sem garantált a siker (csontba fúrt implantátum, nehézkes illeszkedés nyálkahártyára...)

2014. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De igen, létezik ilyen módszer.

Én is a TV-ben hallottam, nálunk a Smile Center-ben csinálnak ilyet: [link]


Árat nem tudok, konkrétumokat az oldal sem ír, csak annyit, hogy amennyire néztem egy ilyen porcelán héj, amivel ezt csinálják több tízezer Ft egy fogra, így aztán nem mernék belegondolni abba, hogy az elöl lévő kb. 12 fogra mennyi lenne ez. Bár lehet, nem drágább, mint némely fogszabáyozó készülék, amelynek az áráról hallottam milliós nagyságrendeket is...

2014. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
azta!!! nagyon szépen köszönöm!
2014. dec. 17. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!