Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igen valószínű, hogy véletlen...

Igen valószínű, hogy véletlen megharapást követően egy kisebb csomócska (mucocele) alakult ki az alsó ajak mögötti szájnyálkahártyámon. Volt akinek ez magától is elmúlt (ürült), vagy kisebb sebészi beavatkozás volt szükséges?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy lézeres eltávolítás vagy a klasszikus kimetszés jöhet szóba. A tapasztalataitok érdekelnének (gyógyulás, kiújulás stb.)Elég közel van a az ajak bőréhez így jó lenne mindkét módszerről tapasztalat.
2014. júl. 3. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Na, te aztán jól megdiagnosztizáltad magad, de sokkal valószínűbb, hogy ez egészen egyszerűen a megharapás miatti kisebb helyi gyulladás. Magától is el fog múlni, semmiféle teendőd nincs vele.
2014. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem jó a diagnózis, a harapás is megvolt és pont úgy néz ki mint egy mucocele és pont azokat a tüneteket is mutatja (tehát a duzzanaton kívül nincs tünet jelenleg, kb. 10 napja történt).

(Tanulmányaim miatt némileg konyítok hozzá, szerintem az)


Igazából a kezelési tapasztalatok érdekelnének. Nekem eddig még nem volt ilyen szerencsére, most megáldottam magam vele :-)

2014. júl. 3. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt régebben törött fogam, sajna nem is egy, :(

és így én is sokszor megsebeztem magam, helyes kis dudor lett belőle néha vérhólyag is néha afta vagy kucig ki, hogy ismeri, az én tuti módszerem: fogkefével finoman megdörzsölöd, amit még el tudsz viselni kicsit vérzik nem para, és a csodaszer Gingisol- patikában kapsz... Más néven szegfűszegolaj, napjában párszor elvégzed mondjuk 3x-és visz lát ... :))

2014. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kihagytam a lényeget előző vagyok, fülpálcikára cseppents a gingisolból és úgy a dudorra tartsd rá ameddig bírod... hajrá! :))
2014. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!