Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fogamból letört egy...

Tömött fogamból letört egy pici darab. Nem fáj, nem érzékeny, de nagyon idegesít. Szerintetek sürgősen el kéne mennem fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Az ünnepekig elég zsúfolt a programom, de félek, hogy pont akkor fájdulna meg, mikor nincs elérhető orvos. Szerintetek egy ilyenből lehet fogfájás a közeljövőben?

2014. dec. 17. 23:25
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ket heten belul, ha rendszeresen mosod a fogad, nem romolhat olyan sokat Kerj most idopontot. Nekem majdnem a fel fogam letort es felepitettek,nagyon jo lett. En is vartam az idopontra, de ennyi siman belefer. Nem nagy gond, felepitik.
2014. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is jártam így és 2 hónapig halogattam időhiány miatt meg persze lustaság is volt és olyan szinten bedurrant hogy muszáj volt kihúzni akkor a magánorvosom pont nem ért rá, így a körzetihez mentem aki akkor épp betegszabin volt így a másik körzetihez kellett mennem akit sokan dicsértek és dolgozik magánként is, és ő is mondta hogy nincs mese húzni kell minél előbb. De nem engedtem így másnap a magándokim fogadott engem aki szintén mondta hogy muszáj kihúzni mert hiába a gyökérkezelés is, a törés végett a fogam annyira tönkrement hogy ha hozzáért volna a fúróval további darabkák estek volna le belőle és ahhoz hogy a fájdalmam megszüntesse gyökér kezelni kellett volna és utána talán feltudta volna építeni. Ha időbe mentem volna akkor gond nélkül helyre bírta volna hozni, ahogyan a körzetim és a helyettese is szintén mondták.

A húzás maga nem fájt csak kellemetlen volt de nem érdekel hátsó fogam volt a hunyó, látni nem látja a kutya sem, rágásnál már szinte észre sem veszem, hogy hiányzik.


Neked is azt mondom még most menj el míg nem késő, tudom sok a dolgod de szerintem 1 órát csak feltudsz szabadítani. Ha végképp nem jó ajánlom hogy vegyél 1 doboz ketodex fájdalomcsillapítót az jó a legdurvább fogfájásra is, igaz nem fog teljesen megszűnni, de nekem amikor vártam 1 napot sokat segített, vagy ég az Advil ultra forte is szintén jó ha esetleg bedurranna. Egyik sem olcsó gyógyszer sajnos ezer forint felett van de engem akkor ez érdekelt a legkevésbé.

2014. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűbb hogy nem lesz ennyire drasztikus mint ahogy az utolsó írta. Nyilván sokmindentől függ, de két hetet kibír ha tényleg kis darabról van szó.
2014. dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz menni az ünnepek előtt, akkor menj el, hogy ne törjön tovább.
2014. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy ettől durvább dolgokkal is kibírtam már ennél hosszabb ideig is. Ezzel nem flegma akarok lenni, csak azt mondom, hogy ha amúgy nincs tüneted, és úgy látod, hogy ezt az idegesítő érzést még tudod tolerálni az ünnepek alatt, akkor szerintem ki lehet várni gond nélkül. De utána érdemes mihamarabbra bejelentkezni, hogy tényleg ne is legyen belőle nagyobb baj...
2014. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bementem időpontot kérniaz ünnepek utánra, és hatalmas mázlim volt, mert az orvos éppen ráért, úgyhogy azonnal meg is csinálta.
2014. dec. 21. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!