Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínű, h. fogszabis...

Valószínű, h. fogszabis leszek én és az öcsém is. Félek! Kéne pár info . Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem felső fogsoron, külső, fém színű volt, és én akartam :-) (17 éves voltam). Amikor fölteszik, kb. 4-5 óra múlva elkezd fájni, nem úgy, mint mikor fúrják a fogadat, hanem olyan sajgóan a foggyökér. Ekkor nekem a "mozgatás" fájt, vagyis mikor a nyelvemmel a fogakhoz értem. A rágás, harapás is fáj, ez ellen apróra darabolt kajával lehet segíteni. Nagyon hasznos a hűvös joghurt és italok "evése" ilyenkor, az enyhíti. A fájdalom kb. egy napig tart. Ezután mindig így fájt 1 napig, amikor állítottak rajta (havonta 1x). De nem olyan vészes, ki lehet bírni. A szájhigiéniára marha jól rászoktatja az embert, fogmosás naponta min 2x. Evés után vízzel szájöblítés, így nem marad ételmaradvány rajta. Vigyázni kell, hogy ne a szokásos módon harapj pl. almába, főtt kukorica is felejtős (én kézzel leszedegettem :-)) szemenként ettem meg), mert eltöri vagy elgörbíti a fogszabit. Első egy hétben én még pösze is lettem kicsit, hozzá kell szokni a beszéd során. Egy a probléma: sajnos pont az, ami miatt feltetettem, az 1 év állandó, és a kivehetős fogszabi rendes viselése (2 év) után visszaállt! (az első 2-eseim egy kicsit rálógnak az 1-esekre) De a többgyökerű fogak ottmaradtak. A nagyon nagy változásokat tudja látványosan megoldani (barátnőmnek a szájából is kiállt a foga, azóta nagyon szép.) Egyébként én tökre szerettem, a fájdalom ellenére is. Bocsi, hogy ilyen sok lett.
2010. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!húztak ki fogad?
2010. febr. 2. 19:35
 3/7 anonim válasza:
Szia! Nekem húzták 8 fogamat. 4 bölcsesség és 4et középhátulról szoval nem látszik. NEM fájt a foghúzást, mert tök aranyos volt a fogdoki és akár 4szurit kaptam(érzéstelenítőt) és nem éreztem semmit és valamelyiket 5percig vagy 10percig húzta. A bölcsességet egyiket 30percig. De eközben csak a ropogást hallottam és semmi fájdalom ne félj.:) Am nekem felrakták. Igy nézek. Ez lenne a fogdzabályzo? Mentem és vigyorogtam meg nézegettem egész nap. Aztán éjjel fájt aztán vettem be gyógyszert és múlt a fájdalom napról napra. És én elárulom, felrakták és kenyeret is tudtam enni már másnap :D
2010. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
foghúzás csak annyiból rossz,hogy utána vérzik, és ha gyalog mentek a fogdokihoz akkor egy (fehér micsoda van a szádba ami megállítja a vérzést) és kicsit vicces ugy lenni. :)
2010. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elsó hozzászólást egy kicsi javítanám. Ha beleharapsz egy almába vagy akármibe nem fog eltötni sem elmozdulni a fogad!:) Azért nem szabad harapni, mert akkor leeshet bracket!
2010. febr. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Van egy újabb fajta fogszabi is,azt nem húúzák,csak időnként ívet cserélnek benne.Drágább de szerintem jobban megéri.nekem alul is fölül is volt.1 évet és 10 jónapot volt fennt,de mióta leszedték mindenki dicséri hogy milyen szép a fogam.mikor felrakták én 1 hétig joghurton éltem.de aztán fokozatosan elmúlik a fájdalom és hozzászoksz és már rendesen tudsz enni.az elején nagyon kisebesíti a szádat.szóval még a mosolygás is fáj...:S ezzel most nem megijeszteni akarlak!az is elmúlik.csak kicsit kellemetlen..ha megszoktad már akkor begyógyul.és hidd el az a legjobb érzés mikor pár év után leveszik.mikor már el is felejtetted,hogy milyen simák a fogaid.én naphosszat simogattam utána a nyelvemmel.tényleg nagyon jó volt.=)=) és manapság már divatos is,szóval...(:
2010. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem volt 4 évig allul felül és egyátalán nem fájt csak amikor huztak rajta hogy szorosabb legyen akkor is csak az nap estig (ha délután mentünk)Amúgy meg mielött feltették kihuztak egymás után 3 fogamat egymás mellöl rohadttul nem fájt:D:D amugy ez fogorvostól is függ!!!
2010. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!