Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Közületek valakinek volt már...

Közületek valakinek volt már úgy, hogy fiatalon elromlott kb. az összeg foga valami miatt?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, s folyamatosan törnek el a fogaim és ki kell őket sorban húzni, már alig van pár olyan amivel tudok enni. (Bár nekem az a doki szerint a cukorbetegségem miatt van, de persze az okok eltérhetnek.)

Gondolom ez nem szokványos állapot vagy helyzet. De vajon mennyire ritka? Vagy előfordul azért több embernél is?


2014. dec. 20. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Valami miatt? Majdnem mindig a nem kielégítő fogápolás miatt. Cukorbetegségben meg még inkább oda kell figyelni a fogápolásra.


Így kell ápolni a fogakat:

- a legfontosabb az esti fogmosás. Kicsi fejű fogkefével (tökéletesen megfelel a Tescoban árusított Tesco 2 darabos fogkefe, 200 forintért) megmosod a fogaid összes felületét: külső, belső, rágófelület. Ezután a nyelvedet is lesikálod vele, szájpadlást, meg belülről a pofazacskódat. Alaposan, legalább 5 percig.

- Interdentális (fogköztisztító) kefével és fogkrémmel kitisztítod az összes fogközödet; ha nincs fogköztisztító keféd, illetve ha tökéletes eredményre törekedsz, akkor fogselyemmel minden fogközön átmész, mindkét oldalról lehúzod vele a plakkot.

- Ezután antibakteriális szájvízzel öblögetsz.


Fogmosás után már nem eszel semmit az alvásig, és nem alszol el úgy, hogy előtte nem mosol fogat.


Napközben étkezések után sem árt fogat mosni, ennek hiányában erősen ajánlott cukormentes bonbon szopogatása, vagy cukormentes rágógumi rágása.


A te esetedben plusz egy csomó kalciumot kéne bevinni, pezsgőtabletta formájában, ha törnek a fogaid. Terhességnél szokott ez előfordulni élettanilag, amikor a magzat csontfejlődése kalciumot von el az anyai szervezetből.

2014. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Mióta tart ez az állapot? Az élettársamnak például valamilyen felszívódási zavara van,gyakorlatilag 35 éves korára egy kezén meg tudja számolni hány saját foga van,és milliós nagyságrend (nem is egy) ami a szájában van. Neki gyakorlatilag gyerekkorától kezdve szétporladtak a fogai, kezdve a tejfogakkal. Mondjuk ez nem csak a fogainál okoz problémát,de meglehetősen ritka betegség és gyógyszert is szed.



Én ajánlom,hogy minél előbb pótoltasd a fogaid,akár hitelből is. Ha sokáig "üres" a szád,az állkapcsod szép lassan deformálódik ,a harapásod rendellenes lesz és ezt még nehezebb és hosszabb no meg drágább helyrehozatni .


Egyébként nálam : rengeteg tömött fog, 2 korona . De én csak simán nem jártam fogorvoshoz vagy 6-7 évig,igaz fogat akkor is mostam,és szájvizet hazsnáltam de az nem elég. Fél-negyedévente el kell menni,leszedetni a fogkövet,políroztatni . A kisebb nagyobb szuvasodásokat pár perc helyrehozni ,nem olyan ,mint mikor már a fél fogadat el kell fúrni,hogy be tudják tömni..

2014. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én párom nem kevés drogot fogyasztott tiniként, és 25 éves korára egy foga se maradt

szélsőséges eset, de van ilyen

azt mondják leginkább genetika

2015. jan. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!