Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyha a szüleimnek rossz...

Humaci12 kérdése:

Hogyha a szüleimnek rossz fogai vannak, akkor nekem is azok lesznek? Mert most is folyamatosan járok fogorvoshoz, és rendbe teszi a fogaimat. És az a lenyeg hogy biztos rossz fogam lesznek vagy ez egyáltalán nem biztos? És megelozheto ez az egész?

Figyelt kérdés
2014. dec. 25. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Megelőzhető rendszeres fogmosással, szájápolással, félévente ellenőriztesd, ne idd a sok cukros löttyöt, ne nasizz sokat.
2014. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy örökölted, de nem is kizárt.

A megfelelő fogápolás segít, de ha meg van a hajlam, akkor meg van. Akkor ha naponta 5x mosol fogat, akkor is romlani fog.

2014. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Ne aggódj, sokkal szerencsésebb generációhoz tartozol. A szüleid anyukája még nem kapott magzatvédő vitaminokat, és a szüleid sem kaptak kiskorukban fluortablettákat. Én 42 éves vagyok, és annak idején az iskolában a legtöbb gyerek szája már tizenéves korában tele volt tömött foggal. A mostani gyerekeknek pedig a szülők rossz foga ellenére is teljesen jók a fogai, köszönhetően a fent említett gyakorlatnak. Szóval ne aggódj, ha vigyázol a fogaidra, épek maradnak!
2014. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. dec. 26. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!