Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 10 éve kell szednem allergia...

10 éve kell szednem allergia ellen a cetirizint. (régebben zyrtec). Szénanátha, és pollen allergia miatt, de folyamatosan egész évben. Miért okozza ezt? Többi lent

Figyelt kérdés
Ha abbahagyom a szedését borzasztóan elkezd viszketni a bőröm egész testszerte. A 10 év alatt 2-3 alkalommal megpróbáltam kis időre abbahagyni a szedését,de megőrülök a viszketéstől. Hogy van ez? Miért okoz ilyen tünetet a gyógyszer abbahagyása?
2014. okt. 4. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez borzasztó, nem fog tönkremenni tőle a májad vagy veséd? :( Ezt azért közölni kellene pár orvossal, hátha van olyan gyógyszer, ami jó külön a viszketésre. Esetleg próbáld meg, hogy abbahagyás után 500 mg kalcium pezsgőtablettát szedsz napi 2-t és B vitamint. Ez még segíthet ha allergiától viszket a bőröd. Nekem is mindig viszket a bőröm, de nekem nem annyira, csak folyton érzem valahol, hogy meg kellene vakarni, főleg ilyenkor ősszel-télen, de én a műszálas cuccokra gyanakszom (amire persze a kínaiak azt írják, hogy pamut, de nem az). Nekem is van pollenallergiám, de a Zyrtec nekem nem használt, csak az Awamys spray, azt meg elég másfél hónapig használnom.
2014. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De létezik ilyen,hogy "gyógyszer-megvonásos viszketés" ??
2014. okt. 4. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a gyógyszer abbahagyása okozza, inkább valami egyébre is allergiás lehetsz a környezetedben, amit az amúgy is szedett allergia elleni gyógyszered elfed. Poratka, öblítő, a tisztálkodószerekben lévő illatanyag, akármi.

Nem ártana kideríteni, új allergiavizsgálattal, otthoni próbálgatással.

De egyebekben inkább az orvosod kérdezd. Ez a gyógyszer már amúgy is eléggé régi és elavult, lehet érdemes lenne mással próbálkozni.

2014. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem létezik ilyen, hogy gyógyszermegvonás miatt viszketés, az mástól lesz. És az a fura, hogy neked használ ez a Cetirizin, mert a családban nálunk senkinek sem használt, sőt a férjemnek mikor elkezdte szedni, két nap múlva feldagadtak a szemei.
2014. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A folyamatos gyógyszer szedés és azok mellékhatásai kellőképpen megterhelik a szervezetet.Érdemes lenne a gyógynövényeket kipróbálnod.Sok jó tapasztalat van velük.Jobbulást!
2014. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen gyógynövény van allergia ellen?
2014. okt. 5. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Allergiára nagyon jó a virágpor, csak szezon előtt kell legalább 2 hónappal fokozatosan növekvő adagban elkezdeni fogyasztani, a stabilizált aloe vera ital,a Ginkgo biloba, a reishi a Fo-ti és a Schisandra kombinációja, immunerősítőként a kasvirágok kivonata, a bélflóra helyreállítása hasznos probiotikumokkal stb. Ha esetleg érdekel olyan konkrét tapasztalat leírása, aki ma már tünetmentes, akkor szívesen elküldöm emailben.Jobbulást!
2014. okt. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!