Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínyen kialakult sárgás növendé...

Ínyen kialakult sárgás növendék, csomó. Mitől lehet, valójában milyen betegség tünete ez?

Figyelt kérdés
Anyum pár hete észrevette hogy egy kisebb dudor nőtt ki az ínye belső részére. Kicsi, sárgás és elmondása szerint nagyon kemény. Fél elmenni a fogorvoshoz (rossz emlékek), de mivel idegesítette a téma, ezért a neten próbált választ találni rá és így szépen eljutott a szájrák lehetőségéhez. Szerintem hülyeség, apum azt mondja hogy csak gennycsomó ami majd ki fog pukkadni. Én is ezt gondolom, de anyum már nagyon beleélte magát a témába, és mostmár olyan tüneteket is bebeszélt magának, amik eddig egyáltalán nem voltak jellemzőek. Egyébként nem dohányzik, nem iszik alkoholt és naponta kétszer is mos fogat. Tudom hogy ez lehet akár genetikai dolog is ( a családjában gyakoriak voltak a rákos betegek) de szerintem a legtöbb tünetet csak elhiteti magával. Valakinek volt már hasonló problémája? Esetleg nem jár erre véletlenül egy orvos hogy elmondja a valódi lehetőségeket? Nagyon szépen köszönöm, ha szánsz a válaszra néhány percet.
2010. febr. 3. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem száj aftája lehet, ami igen makacs, és gennyes kis piszok valami, ami napokig fájhat. A szájrák másként néz ki. Én már sajnos láttam egy filmforgatáskor. Ami abszolút nem tűnik problémának, és legyintenek rá sokan, pont az a szájrák. Megtévesztő és a hozzá nem értők elferdíthetik az igazi diagnózist. Lehet rossz fogtól is, és ott jön ki a genny. Jó lenne ha elmenne fogorvoshoz, legalább megnyugodna, nem képzelne be olyan dolgokat, ami nincs is!
2010. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is aftára gyanakodnék, az elm. egy hét múlva elmúlik. De még jövő hét ilyenkorra ott lesz akkor menjetek el fogdokihoz, mert lehet komolyabb is, bár az is lehet, hogy csak ott rossz a foga.
2010. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az afta nem sárga. Ez genny, nekem is volt (bár nekem nagyobb), ki kellett húzni a fogam. Lehet hogy csak gyógyszert kap, meg fogják röntgenezni.
2010. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ki kellett húzni két fogát és a dudor is szépen eltűnt :)
2010. márc. 10. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!