Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfog szuvasodás állandósult...

Tejfog szuvasodás állandósult fájdalmával miért nem kezdenek semmi érdemlegeset a fogorvosok?

Figyelt kérdés

A gyermekem 6 éves, gyakorlatilag a 3. orvosnál voltunk már, mindenféle adható gyógyszerpaletta került már a gyerekbe, most épp antibiotikumot szed, de a foga feletti vérvörös dudor és a sírást produkáló fájdalom nem múlik.

Volt már tömve, aztán a tömés kifúrva, ki nem húzza, mert a fogváltáshoz kell. Lévén hátsó örlő, ez a kisgyerek így fog még 3 évig szenvedni?

Szerintem ez nem normális hozzáállás tejfog ügyben.

Ez a mizéria fél éve tart már, mostanra oda értünk, hogy folyamatosan fáj szegénynek vagy kicsit, vagy nagyon.

Tudtok valami okos megoldást?



2015. jan. 2. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem. Felvágta, kinyomta a cuccot, tett bele gyógyszert ami helyileg felszívódik, 3 nap alatt elmúlt. Annyi, hogy az én fogorvosom szájsebész is. A tejfogat pedig tényleg nem szabad kihúzni. Nekem van egy, amelyik nem esett ki, mert nincs alatta fogcsíra. Szépen néznék ki, ha anno kihúzzák, mert ráadásul a szemfogam. 27N
2015. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem is van mindkét oldalt felül 2*2 fogcsíra hiányom.

Onnan a tejfogak a szülés előtt/ után estek ki.


Értem én, hogy helyfenntartó, de ez fáj ám, olyan felnőtt hüvelyk körömnyi dagadás van neki és izzó-haragos vörös, ha megnyomom, akkor vizenyősnek érzem.

Nem hiszem, hogy olyan marha hasznos dolog egy folyamatosan fennálló gyulladás és egy kisgyerek gyógyszerezése.

Elég nyafisnak hangzik, tudom :(

2015. jan. 2. 23:48
 3/7 anonim ***** válasza:
De hát ezt mondom, hogy nekem is ilyen volt. Csak nekem egy maradó fognál, amiből kiesett a tömés, mert anno rosszul csinálták meg az iskolafogászaton, és a tömés alatt elrohadt, gyökér kezelni kellett. Tényleg csak annyi volt, hogy felvágták az ínyemen a gyulladást, jól megnyomkodta, és csipesszel beletömködött valami gyógyszert, amitől megint puklisnak tűnt, de pár nap alatt felszívódott és megszűnt a gyulladás is. Szerintem keressetek szájsebészt, mondom, az én orvosom ezt 15 perc alatt megcsinálta a gyökérkezeléssel és az ideiglenes töméssel együtt. Szóval megértem, hogy aggódsz, mert nekem is marhára fájt, hát még egy gyereknek. Meg nem tudom, hogy van-e gyerekeknek való szájvíz, szerintem az is hasznos lenne, én használtam, amíg nem gyógyult be teljesen.
2015. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A saját Meridol-om, ami inygyulladásra van, jó neki, ideig, óráig, a többi gyerek litty-lötty nem sokat segít rajta. Hétfőig kihúzzuk már fél lábon is.

Kösz, erre a terápiára rá fogok kérdezni, alkalmazható e.

Az a baj, hogy a gyerek olyan ramaty minőségű fogállományt örökölt, hogy cseszhetem, ha minden kaja után mosom is neki.

Én ezt nem hittem el anno, mikor hallottam, mert nekem sosem volt baj a fogaimmal, de tényleg van ilyen.


Kösz a megnyugtató választ!

2015. jan. 3. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem ez nem megfelelő hozzáállás tejfog ügyben"

Micsoda véletlen, bármiben fogadok, hogy mindhárom fogorvos ugyanezt gondolja RÓLAD kedves kérdező. Igen fáj, örülök, hogy utólag eljutott a tudatodig, talán mostantól jobban fogod mosni a gyermeked fogait. Ugyanis az, hogy egy tejfog így szuvasodjon, ahhoz nagyon komoly elhanyagolás kell, 6 éves gyerektől, de még 12 évestől sem várható el, hogy jól meg tudja mosni a fogát, ahhoz anyukának is kellett volna tennie... Lehet sértődni, meg genetikára fogni, a fogorvosok úgy is tudják, hogy valójában mi a helyzet. A te hibád, idd meg a levét. Ha különben meg ilyen okos vagy kedves anyuka, hogy ez te nem megfelelő hozzáállásnak nevezed (minden lehetséges kezelés elkövettek az orvosok, csak a foghúzás maradt, amit a te maradó kirohadt fogaidnál meg istennének, de tejfogaknál az általad leírt okok miatt nem szokás), akkor szeretettel várom, az általad kigondolt kezelési tervet. Gyermeked fogát mosni nem tudod, de kapásból 3 fogorvos a hülye. Valószínű!

2015. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Látom se olvasni, se értelmezni nem tudsz.

Megnyugtatlak, mindhárom fogorvos egyöntetűen azt mondta, hogy gyenge a gyerek "hozott foganyaga" , és ez genetika, subickolhatjuk, ahogy akarjuk, ahol összeér, ott bizony romolni is fog.


Köszönöm az építő jellegű kritikát.

Azt is, hogy látatlanba mondod meg, hogy a gyerek magának mossa e a fogait- amiben persze tévedsz-, ahogy abban is, ahogy fent leírtam, az én fogaimnak kutya bajuk, sosem volt még egy lyukas se, ellentétben a "te maradó kirohadt fogaidnál meg istennének" megállapításoddal.


Köszönöm, hogy sokat segítettél a helyzeten: az én kérdésem az volt, miért nincs hatékony megoldása a kialakult helyzetnek, nem pedig az, hogy gyere ide, és légből kapott hülyeségekkel oszd ki a fejem.


Szép napot!



Szia

2015. jan. 4. 12:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!


A kicsi fogát megnyitották ( kivették a korábbi tömés darabját, mert még volt benne) és az inyen kialakult dudort megnyitotta a doktornő.

Mindehhez rózsaszín zselés érzéstelenítőt használt.

Mindez kb 10 perc volt.

5 perc múlva már gyakorlatilag szaladt a kicsi.

( Gondoltam leírom, hátha valakinek még jó lesz ;) )

2015. jan. 7. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!