Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a legtöbb, amit tehetek a...

Mi a legtöbb, amit tehetek a fogaimért?

Figyelt kérdés

15/F


A fogaim hátul meg elöl is tömve vannak, egy pár darab.

Hátul óriási szerencsém lehet, mert esztétikus tömés az oké, de teljesen rendben vannak, semmi gond velük.


Elöl annál több.


Be vannak tömve, de szerintem full rendbe kell tenni újra elöl, mert középső kettőt olyan jól megcsinálta, hogy tiszta érdes a fog, és a tömést egy idő után ilyen kis darabokban lehetett lekaparni, mert a sima felületére is tett tömést, vagyis mintha "levakolta" volna vele, és most kezd lejönni, a réseknél nem mert a lyukban van.


A két szélső, ami a középső 2 körül van.

Az egyik nyáron volt tömve, nem látszik, de érzékeny melegre hidegre.

Ha a hideg ujjamat csak a felületére érintem, akkor már fáj.

A másiknak meg a tömés körvonala lett fekete.


Nem értem.


Elmex fogkrémet használok, listerine szájvizet, elmex gélt, és 3 havonta fogkefe csere.


Az elmex gélt hogy kell használni, rákenni vagy fogat mosni vele?


A fogak és csontokhoz omega3, kalcium, és D-vitamin kell?


És az a baj, hogy elég szűkszavú egy orvos, megcsinálja, azt mehetsz.

Ezt úgy értem, hogy megcsinálta, amelyik most fáj, a másik oldalon fekete, de azt mondta csak el van színeződve.



A kérdés az lenne, hogy ha azt mondja, hogy nem lyukas, mert a lyuk tömés tart, meg a másik kicsit fekete, ennek ellenére kérhetek javító tömést csak úgy esztétikailag?

SZTK egyébként.

Köteles megcsinálni vagy inkább elküld p*csába?

Mert SZTK az nem valami barátságos hely, meg a legrosszabb, persze nem minden esetben.


Akkor mit csináljak, mert szeretném ha full rendbe tenné újra, mind külsőleg és belsőleg is, hogy ne fájjon.

Meg plusz a vitaminok meg mosás stb.


Pontosan mit csináljon egy 15 éves ilyenkor, hogy viszonylag szép fogai legyenek? :(

Mert pénz tömésre, áhh, kizárt dolog, nem tudjuk megfizetni.

Ebből kifolyólag nem várom el a tökéletes fogat, de azérz ha már SZTK, akkor csinálja meg, ha valaki kéri.

Lehet?

Segítség



2014. nov. 4. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérhetsz bizony.

Azonban nekem a 20. orvos (írd és mondd!), azaz a huszadik volt az első, aki bevált, ezért amikor elment magánrendelőbe, akkor követtem őt. Volt-e rá pénzem? Nem. Megérte? Igen. Amit megcsinál, az meg van csinálva.

Elülső fogaknál 10-15 évente újra kell tömni, mert elszíneződik, elhasználódik a tömés, de addig jónak kell lennie. Budapesti vagy? 7-8 E Ft egy elülső fog (ha 2 oldalát kell tömni, akkor is).

2014. nov. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem Budapesti vagyok, Szabolcs megyében élek kisebb városban.

De köszönöm a választ

2014. nov. 4. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!