Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt, fájó fog le fog még...

Gyulladt, fájó fog le fog még nyugodni?

Figyelt kérdés
Igazából két napot szeretném, ha még kibírna, akkor megyek fogorvoshoz, éjszaka eléggé megfájdult, Nurofen-nel lenyugtatóztam, de ráharapni nem tudok. Gyökérkezelt fognál is előjöhet ilyesmi? Van, hogy ez magától lenyugszik, vagy szokjak hozzá a fájdalmakhoz?
2015. jan. 7. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelt fognál nem szabadna, hogy fájjon a fog, hiszen a gyökérkezelés lényege az, hogy az idegeket kiölik, így nem lesz miért fájni.

Gyulladásra antibiotikumot adnak, de ha nem adott az orvos, akkor jó a nurofen, vagy ha van cataflam, vagy panadol tabletta. Mindháromnak van gyulladáscsökkentő hatása. Pár nap és megnyugszik, de nem lesz végleges. Ha nem mész vissza a fogorvoshoz, akkor újra elkezdhet fájni, és akkor már lehet a falat fogod kaparni a fájdalomtól. Menj vissza a fogorvoshoz, mert nem lett jól gyökér kezelve.

2015. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Trafó1 ***** válasza:
Magától kell pár nap, míg az okkal megküzd a szervezeted, az okot kellene megtalálni ami miatt fáj a fogad, addig csak a szenvedés és a gyógyszer marad ha nem mész orvoshoz.
2015. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szépen lenyugodott, nem fáj, rágni is tudok vele, de azért elmentem dokihoz, a röntgenképen szépen látszik, hogy be van gyulladva a gyökérkezelt fog, holnap lesz az ítélet, hogy húzzuk, vagy ne húzzuk.

A gond az, hogy implantátum van mellette, amire nem lenne jó, ha a gyulladás ráhúzódna.

2015. jan. 8. 17:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó tanács: húzasd ki.

Én így jártam 2 éve. Gyökér kezelték a fogam, ami begyulladt. Kaptam antibiotikumot rá, majd amikor a gyulladás elmúlt a doki betömte. Örültem, hogy végre nem fáj. Fél év múlva bedagadt a fogam, és a fejemet vertem a falba úgy fájt. Elmentem egy másik fogorvoshoz, aki megröntgenezte, és kiderült, hogy rosszul csinálták a gyökérkezelést, levegős is lett, így a gyökér alatt gennyes tályog keletkezett ami fél évig csak gyűlt rendesen. Annyira gennyes volt, hogy az állkapocscsontra is ráment. 3 órás műtét lett belőle.

Szóval inkább húzasd ki, mert pár év múlva az elhalt fogad kettétörik, vagy befeketedik/ beszürkül. Akkor úgy is kihúzatod.

2015. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!