Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás állkapocs...

Fogszabályzás állkapocs műtéttel volt már valakinek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sajnos a fogsoromat úgy tűnik,hogy nem lehet műtéti beavatkozás nélkül helyreállítani így az orvos akinél voltam azt mondta,hogy csak Budapesten tudják megmondani mi a teendő. Soha nem voltam még kapcsolatban kórházzal még vérvételen sem voltam pedig 22 éves vagyok ezért félek nagyon tőle,hogy mennyire lehet fájdalmas és mennyire szenvedtetne meg?? Nem tudom belevágjak e. :(

Köszi a választ!


2015. jan. 8. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt már ilyen beavatkozásom. Mélyharapás miatt kellett. Az alsó állkapcsomat hozták előrébb 20miliméterrel. Igen 2 centit kellet így korrigálni. A műtéttől nagyon be voltam tojva de nem volt olyan vészes. Nekem nem fájt csak a műtét után volt nagyon kellemetlen ,hogy bedagadt a fejem és 1 hétig tartott mire lement a duzzanat. Amúgy a SOTE gyerekklinikán volt a műtét. Egy éjszakát kellet csak bent töltenem. Másnap már mehettem is haza. Nem bántam meg. Óriási ön bizalomnövelő ,hogy felszabadultan tud az ember nevetni és nem kell, szényenkeznie a fogsora miatt.

32éves FF

2015. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiírom ide is hátha vannak még hasonló cipőben járók. És tanácstalanok, belevágjanak vagy sem.


Szia!

Hozzád képest nekem csak egy szimpla mélyharapásom volt. Eléggé megkésve 28 évesen döntöttem úgy hogy ha törik ha szakad én bizony kezdek valamit ezzel a dologgal. Az alsó állkapcsom volt hátrébb 2 centiméterrel. Nem volt valami szép látvány. És bevallom nagyon nehezen ment a párkeresés. Nem is a lányok hozzáállása volt a legrosszabb, hanem a sajátom.

Elmentem a város legjobbnak nevezett szakemberéhez. Aki vázolta a lehetőségeket, vagyis a lehetőséget mert csak 1 út létezett. Vagyis 2 de a másodikat már tudtam milyen.

1. Műtét akkor még alsó felső állcsonton

2. Minden marad a régiben (de változást akartam)

Szóval a műtét mellett döntöttem.

Jöttek a röntgenek lenyomatok. Szuvas fogak kezelése. Az elején olyan lassúnak tünt a dolog. Majd 2 hónap is eltelt mire felrakta az alsó fogszabályozót. Ja alul még húzni is kellett először a 4-eseket. És ekkor ott volt 2 nagy lyuk gyönyörű látvány volt. De hát akkora torlódásom volt alul hogy nem tudta máshogy megoldani a helyhiányt. Szóval felrakta alulra a fogszabályzót. plusz ívtágítónak nevezett drótot belülre. Majd két hónap múlva a felülre is felkerült előszőr egy Hyrax nevezetű ívtágító. Az első 1-1.5 hétben majd betojtam minden evésnél. Már úgy voltam néha vegye le a francba ezt nem lehet kibírni. Teljesen szétszedte a nyelvemet is. De két két után megszoktam. A Hyraxtól a beszédem is pösze lett. Alul szépen kezdett eltűnni a 4-esek helye. 8 hónap után lekerült a Hyrax felkerült a felső fogszabályzó. És elkezdődött egy hosszú folyama amivel két fogívet alakítottak ki ami passzol egymáshoz. Még az elején mondták hogy az alsó bölcsességfogaknak menniük kell. Ennek is elérkezett az ideje 2év után. Ezek a bölcsességfogak fekvő helyzetűek voltak nem nőttek ki csak a röntgenen voltak láthatóak. Itt a megyében Győr-Moson-Sopron, nem vállalták úgyhogy pestre kellet mennem szájsebészetre kivésetni. Ugye azért kellet kiszedni őket mert a helyükön lesz elhasítva az állkapcsom és ott "jó minőségű csont kell". Szóval először az egyik rá 1 hónapra a másik. Mindkettőt megkönnyeztem érzéstelenítő ide vagy oda. Az első rossz volt a második még rosszabb mert már tudtam mire számítsak. A bölcsességfogak eltávolítása után fél évig várni kellett hogy a helye rendesen beforrjon. Majd jöhetett az állkapocs műtét. Ami egyáltalán nem volt vészes. Nagyon be voltam tojva de a doki Dr Nagy Krisztián Egy igazi szakember megnyugtatott. De a műtétről részleteket nem árult el. Azzal ne törődjek úgyis átalszom az egészet. Szóval a műtét. SOTE gyerekklinika 1 napos procedúra. Műtét előtti nap bementem kivizsgálások. Ct vérvétel beszélgetés az altató orvossal, beszélgetés a műtős dokival. Másnap a műtét. Reggel 10-re voltam kiírva 13:00 lett belőlle. ÉS a "jó hír" nem voltam egyedül volt egy lány is akinek felső állkapocshasítást csináltak. Így volt kivel megbeszélni ezt az egészet mit miért hogyan stb.... (A lánnyal azóta is tartjuk a kapcsolatot) Szóval a műtét előtt fél órával kaptam egy tablettát nem tudom mi volt az ,de segített ellazulni. Betoltak a műtőbe. Ment a tanakodás hogyan rakjanak át az ember alakú műtőasztalra. Mire mondom hát felfekszem oda egyedül. A bent lévő 5 vagy 6 ember rámnéz képes rá? Kérdik mondom persze. Szóval egyedül feküdtem az asztalra. Még el sem helyezkedtem egy ápolónő elkapta a bal kezem éreztem egy szúrást gondolom a kanüt rakta be. Még kb fél egy perc és onnastól semmire nem emlékszem. Következő emlékképem ülök az ágyon a saroknak támasztva kicsit fáj az orrom. Odanyúlok lóg belőle egy cső. Nézek jobbra balra 4 ágy van bent és mindenki engem néz :D Később mondták hogy műtét után próbáltak felébreszteni de nem nagyon sikerült nekik. És várták már mi lesz. Szóltam a nővérnek húzza ki a csövet. Jött odafogott egy gézlapot az orromhoz és kihúzta. Komolyan mondom éreztem ahogy a tüdőmtől jön kifelé. Bár nem tudom milyen mélyre szokták tenni. A bal kézfejembe jött az infulzió. Ami miatt 20 percenként wc-re kelett mennem. A fejem nagyon bedagadt de nagyon mint egy dinnye. Ami 1 hétig nem is ment le. Fájni nem fájt csak feszített.

Műtét után ismét fél évig semmit nem lehetett csinálni. A csontoknak össze kell forrniuk. Most ott tartok hogy 2 hónap és végre szabadulok. Ha ez összejön akkor 4.5 évig tartott a fogszabályzásom. De hát ez is komplikált eset mélyharapás 20miliméter.

És végezetül Megérte? Mindenképpen!

Belevágnák-e még egyszer? Mindenképpen!

És mit tudok neked mondani? Mérlegelj és dönts úgy hogy később ne bánd meg. Én csak azt bánom ,hogy nem vágtam bele hamarabb. De ez legyen a legnagyobb bajom 32évesen lett szép mosolyom. Sokan mondták ha eddig kibírtad akkor minek vele szenvedni. De én nem tudtam elfogadni. Nem tetszett az amit a tükörben láttam.

Sok sikert bárhogy is döntenél.

2015. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!