Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez is okozhatja a tüneteimet...

Ez is okozhatja a tüneteimet ha kattog az állkapcsom? (Tünet lenn)

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve kattog az állkapcsom jobb oldalon amikor ásítok, rágok vagy ha nyitom a számat. Eddig nem foglalkoztam vele ameddig nem kezdett el zúgni a jobb fülem már vagy 2 hónapja, voltam fül-orr gégészeten és semmi különöset nem állapított meg, azon kívül hogy megfázásból fül kürt hurutot kaptam.

Így nem tudom eldönteni hogy a fül zúgásom az állkapocskattogás miatt van-e vagy a fülkürthurut miatt.


Hasonló tapasztalatú ember vagy szakember véleménye érdekelne. Érdemes e fogorvoshoz fordulnom, mivel a fülzúgásom sem múlt el azóta. Köszönöm!



2015. jan. 4. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb 6-7 éve kattog az allkapcsom. Rágás, ásítás közben. Van, hogy rosszabb, de van amikor enyhébb. Van amikor beakad, na az nem kellemes. De fülzúgást még nem tapasztaltam.
2015. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem detto ugyanez a problémám és szintén 2 éve.Annyi a különbség, hogy nekem a bal oldallal van a gond. Kattogással kezdődött de ha nagyon kinyitom a szám akkor már kicsit jobbra is ugrik az egész. Mindig attól félek, hogy kiakad. Ha nyelek akkor sokszor recsegő hang van a fülembe. Az is előfordult, hogy zúgott nekem is egy nagyobb ásítás után. A nyáron már volt, hogy be is gyulladt.. Voltam vele pesten a gnatológián, azt mondták semmi baja az állkapcsomnak, kicsit kivan lazulva és ennyi. Hát én nem így gondolom, fogorvoshoz alig merek menni mert mindig attól félek h végleg kiakad az egész. A fülem is fájt már tőle. A fül orr gégészettől kezdve én is voltam mindenhol. Csináltak állkapcs és koponya röntgent is. Mindenhol csak erőszakoskodnak, hogy ne pánikoljak ez semmi.. Ez semmi lenne, hogy egy hamburgert sem merek megenni mert félek, hogy kiakad az egész? vagy hogy fáj a fülem tőle? Felháborító. Egy rakás pénzembe belekerültek a magánorvosok, mondván hogy ha magánúton intézem biztos megoldást találnak rá...Sajnos semmi, most csak vagyok és próbálom kímélni ahogy tudom. Lehet, hogy neked is a Gnatológiát kellene megpróbálnod. Elvégre ők foglalkoznak ezzel a részével jobban.
2015. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem van egy negatív szokásom ami miatt vélhetően kialakult ez a kattogás, ugyanis bal oldalon az arcomon belül mindig szeretem lerágni a bőrt így ha elkezdem a fogammal piszkálni akkor az állkapcsom meg van erőltetve és húzódik bal oldali irányba és lehet emiatt deformálódott el vagy kopott ki a jobb oldali állkapcsom alatti porc és emiatt kattog normál helyzetben.


És nekem is kb 2 éve van amióta ki nőttek a bölcsesség fogaim és sajnos a rossz szokásom is meg van azóta.


Lehet előbb le kéne szoknom a szájrágcsálásról aztán megfigyelni történik e változás.


Olvastam stressz is okozhatja ill. éjszakai fogcsikorgatás, volt hogy felébredtem arra hogy erősen össze szorítom a fogaimat és ez okoz feszülést.


Sajnos lehet emiatt is zúg a fülem.


Bizony érdekes választ kaptam tőled kedves utolsó hozzászóló, mivel hasonló panaszokkal élsz. Köszönöm neked.

2015. jan. 4. 23:45
 4/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:) :

Akkor először is próbálj leszokni erről a rossz szokásról:) Az éjszakai fogcsikrogatás pedig valóban ronthant a helyzeten.. ilyenkor szoktak a harapásemelőt csinálni valakinek éjszakára. Ha nem javul a helyzet semmiképp, akkor menj el egy jó fogorvoshoz és ő továbbítani fog az állkapocsizületi klinikára,ha szükséges. Az a baj, hogy nem jó sokáig kezeletlenül hagyni az ilyesmit, mert rohamosan rosszabbodhat, mivel az állkapocsról van szó amit egy nap rengetegszer igénybe veszel. Figyelgesd, hogy hogy alakul.

2015. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is rágom a szám belül, és rájöttem ma, hogy mélyharapásom van. Gondoltam megosztom, lol😅
2015. jan. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) rendben köszönöm a segítséget megpróbálom rávenni magam hogy leszokjak erről :)
2015. jan. 7. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!