Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő, illetve mitől...

Mi a teendő, illetve mitől fájhat a tömött fog?

Figyelt kérdés
Már két tömött fogammal is így jártam.. amíg nem volt betömve addig nem fájt, mióta be lett tömve azóta érzékeny és néha fáj is .. mit tegyek?
2008. aug. 19. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt közvetlenül a tömés után az igénybevétel miatt fájhat.

Másrészt akkor, ha a fog idege és a tömés között már csak kevés foganyag van. Utóbbi esetben valószínűleg ez volt az utolsó a gyökértömés előtt a fogadban.

Ezen kívül, ha a fájdalom elmúlik, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy meggyógyult a fog. Azt is jelentheti, hogy (részben) kihalt az ideg belőle. Az álmoskönyv szerint ez is közeli gyökértömést jelent...

2008. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Tömött fog fájhat akkor is, ha már "elhasználódott" a tömés, és ki kell cserélni.Vagy gyatra munkát csinált a fogászod.
2008. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy begyulladt.Ilyen nekem is volt egyszer hogy betömték a fogamat.Éreztem hogy fáj és jobban fáj.A fogorvos azt mondta hogy ez csak a tömés után van majd elmúlik.Jah csak nem múlt el.Már a végére annyira be volt gyulladva hogy enni nem tudtam beszélni nem tudtam aludni nem tudtam inni is csak nagyon nehezen.Aztán már mikor már az ásítástól is sírni tudtam a fájdalomtól mentem az ügyeleti fogászatra.4 szuri után kifurta a fogorvos a tömést.Nagyon rossz volt annyira fájt hogy amikor a tömést fúrta ki hát az valami elviselhetetlen volt legsziovesebben sikítva keresztülszaladtam volna a falon ki az utcára.Utána meg mikor kifurták a tömést ömlött a csomó vér meg a genny.Hónapokig kellett foggyökérkezelésre járnom hogy helyrejöjjön.

Azért szerintem menj vissza a dokihoz mert ha továbbra is fájni fog lehet belőle egy szép kis gyulladás arra azt meg ne akard tudni milyen rossz.

2008. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!