Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után ez...

Bölcsességfog húzás után ez normális? Fontos!

Figyelt kérdés

Már két órája hogy kihúzták még mindig zsibbad a szám és ha mosolygok akkor ferde. nagyon megijedtem mert azt hallottam hogy ha véletlen ideget érintenek műtét közben akkor úgy is maradhat az illető tehát a zsibbadás nem múlik el:(

valakinek tapasztalat? ugye el fog múlni?:(

ja meg vérzik még mindig...



2015. jan. 12. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez tökéletesen normális, az érzéstelenítö 5-6 ´roáig símán hat, ha nem tovább.
2015. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és a vérzés? Varrták elvileg gézlapot azért nem tettek be
2015. jan. 12. 13:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Testvéremnek 2 bölcsességfogát húzták ki. Az egyiknél másnap már semmi gond nem volt vele. A másiknál még két hét után is, ha hozzáért valami a sebhez vérzett. Attól függ mekkora a seb, milyen mély stb.
2015. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és a vérzést mivel tudom elmúlasztani vagy csak csökkenteni? mivel varták elvileg nem kéne véreznie, azon gondolkodtam hogy gézlapot helyezek rá. abból lenne probléma?
2015. jan. 12. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Harapj rá pár percig egy steril gézlapra. Zsibbadás sokáig eltarthat, nekem 6 és fél órán át zsibbadt tavaly, amikor két injekciót kaptam egy hátsó fogam gyökérkezeléséhez.
2015. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
45percig volt ott a gézlap és elég véres volt a végére. és nem múlt el még mindig, enni se merek így
2015. jan. 12. 15:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 4et kihúzták. A zsibbadás normális. A vérzés meg a mennyiségtől függ. Ha úgy látod jónak, hívd fel az orvost és kérdezd meg. Nekem nem varrták, felajánlották de nem kértem. Gondolom azt elmondták, hogy mit nem szabad csinálni meg enni 1hétig.
2015. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát most már nem vagyok benne biztos hogy tudom mert mindenhol mást hallok/olvasok
2015. jan. 12. 16:23
 9/12 A kérdező kommentje:

fogat mosni ma már lehet?

enni mit ?

2015. jan. 12. 16:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogat mosni lehet, azon az oldalon óvatosan, és ne nagyon öblögess. Ne egyél tojás és tejterméket tartalmazó kajákat, ne fogyassz alkoholt és ne dohányozz 1hétig. Ne sportolj, illetve ne nagyon hajolgass. Nekem ezeket mondta az orvosom. Ha fáj, lehet bevenni fájdalomcsillapítót, pl algopyrin, panadol vagy ami éppen van otthon, nekem nem volt rá szükség egyszer sem.

Előfordulhat, hogy éjszaka belázasodsz, attól nem kell megijedni. Én csak az egyiknél ébredtem fel arra, hogy csupa víz mindenem, még a hajam is, de reggelre elmúlt. Ha ismétlődne, vissza kell menni.

2015. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!