Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzassam a fogam?

DobosBence kérdése:

Kihúzassam a fogam?

Figyelt kérdés
A 6 os bal felso fogam nagyon szuvasodott egy idoben es sajnos mire eszbekaptam hatalmas lyuk lett a fogamon amibe konnyeden belefer a nyelvem hegye. Gondolkoztam a foghuzason de felek sok olyan ismerosom van akinek huztak a fogat de azt mondta irto kellemetlen volt a fecskendos erzestelebites es raadasul nem is hatott... Olvasgattam rola a neten es ha jol olvastam van mar ilyen erzestelenito spray amivel egyaltalan nem faj a foghuzas. Ha osszeszedem magam es elmegyek a fogorvoshoz hoz huzza ki ( ekkora lyukat eselytelen hogy betomne mert kb a fel fogamra kiterjed) akkor lehet kerni hogy ha lehet akkor inkabb erzestelenito sprayt hasznaljon?

2015. jan. 21. 23:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem említettem hogy allandoan faj de turheto. Van olyan amikor mar annyira hasogat hogy legszivesebben magam kapnam ki
2015. jan. 21. 23:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Még talán meg lehetne menteni a fogat gyökértöméssel
2015. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne foghúzáson gondolkodj egyből. Nekem is tömtek olyan fogamat amin a fél korona hiányzott szinte, sőt én gyökérkezelés nélkül megúsztam, mert nem érte el a szuvasodás a fogbelet.
2015. jan. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6-os fogat nem szabad kihuzatni, ha meg lehet menteni, arra nagy szükség van rágáskor, és ha kihuzatod, akkor pótoltatni kell, mert összetorlódnak a fogaid. Mielőbb menj el fogászatra, addig amíg nem fáj elviselhetetlenül, mert ha késlekedsz, akkor fog és le is törhet.
2015. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!