Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha még nincs kint a bölcsesség...

Ha még nincs kint a bölcsesség fog de gondot okoz azzal mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Pár napja az a gondom, hogy nagyon fáj a torkom. Először azt hittem hogy elkaptam valami betegséget. Aztán ez a torokfájás egy oldalra korlátozódott. Néztem de nem látok semmit...de a számat elég nehezen tudom kinyitni...folyamatosan fájdogál, nem élesen csak tompán. Szerinte a bölcsességfogam akar előbújni.....ezzel mit tudnak kezdeni a fogászaton???

2015. febr. 2. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

- sztk-s fogászatot KERÜLD EL

> Irány a szájsebészet!

Ott megnézik, vágnak be panoráma röntgenre, együtt megnézitek, időpont vagy ha akudt már annyira fájdalomcsillapító injekció, 10p várakozás, szike és radix fogó, kiszedik és mehetsz is haza. Kell a szike mert impaktált, azaz nem bújt elő.


Ha mindezt egy "minőségi helyen" nagyon drágán csinálják meg. Az impaktált bölcsességfog külön áron mozog 10-30 ezer közt és ha átaludnád a folyamatot az 50 ezer/ óra (25 ezer fél óra).


Ha nem csinálsz vele semmit, vagy csak a tüneteket enyhíted az egyre rosszabb lesz.

2015. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiműtik.
2015. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Túllehet élni a műtét ha netán arra kerülne a sor :)
2015. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!