Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsesség fogat mindenképpe...

A bölcsesség fogat mindenképpen ki kell szedni?

Figyelt kérdés

A felsőfogsoromat akarom megcsináltatni már nem is tudom pontdan hogy lesz de esztétikus direkthéjjal lesz meg talán fog híd is. Össze vissza magyarázott az orvos..

Meg alul 2- t gyökérkezelni kell és jött a bölcsességfoggal hogyvésni kell meg mittudom én! Ha minden igaz,akkormind a kettő vaamenyire kint van,de mintha a röntgenképen íny alatt lett volavízszintesen..miért kell azt kiszedni ? K anyját már!

Meg aztán jött,hogy először neaz esztétikai dolgokkal kezdjük mert általába akkor utána lmegy Z smber kedve az egésztől..attól fél h utána nem engedem kihuzatni a bölcsesség fogat?! Akkor jól gondolná !! Meg kérdezi h nem gondoltam meg magam? Nem tudom mi lesz,de úgy erzem nem lesz az amegelégedettség amitvárok.. Elöl 5 mm hézag van azt mondta abbol 1-2 mm-t tud úgymond héjazni de továbbra is ott marad héag de zt mondta h látványos lesz az ugynevezett szépség elérés..

4 fog 100 000 :D tömés meg gyokérkezelés ez az valami 12000 meg 25000 meg ilyesmi azt mondta 150 000 körüli összegből kijön!

Nem tudom mi lesz ebből,zt mondta ( ha jol emlékszem) hfogszabákyozással szebb eredményt lehetne elérni..vidzont az több éves dolog,azt meg nem!!

Már ha látványosan javit rajta az is jó.. De az 2- 3mm hézG ismégzavarni fog.


2015. jan. 26. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen komoly munkákat szeretnél készíttetni valakivel, akkor szerintem azt olyasvalakivel érdemes csinálnod, akiben mind orvosilag, mind emberileg megbízol. Illetve én az általad vázolt helyzetben erre az orvosra nem bíznám rá magam.


A fenti felvetéseidre szerintem - felelősséggel - mi nem tudunk válaszolni, hiszen legtöbbnyire legfeljebb tapasztalatokkal rendelkező "sorstársak" vagyunk, nem orvosok. De orvosként is látni kell ezeket a dolgokat ahhoz, hogy biztosat mondhasson az ember.


Én csak azt tudom mondani, hogy ha segítségért fordulnék valakihez - akinél ráadásul ekkora pénzeket fogok hagyni - abban maximálisan meg kell, hogy bízzam. HA ez így van, akkor fel merem tenni és fel is teszem neki a bölcsességfogakkal kapcsolatos kérdéseimet és kétségeimet vagy esetleges félelmeimet.


Ha viszont nem bízok meg benne, akkor semmiképp nem bízok rá egy ilyen kaliberű munkát. És tutira nem ülök be olyan ember kezei közé, akit k anyázok a háta mögött. Mert felnőttként én döntök, kire bízom magam.


Legelőször azonban Neked magadnak kellene végiggondolnod, mit vársz ettől az egész kezelésfolyamattól és mit vagy hajlandó ezért tenni. Mert azzal magaddal szúrsz ki, ha zavar a rés a fogaid között, rászánsz brutális összeget a direkthéjra, aztán mégsem fog tetszeni az eredmény. Vagy ha úgy csináltatsz végig bármit is tíz- és százezrekért, hogy kicsit is nem vagy biztos annak létjogosultságában vagy épp eredményében.

2015. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

"Ha minden igaz,akkormind a kettő vaamenyire kint van,de mintha a röntgenképen íny alatt lett volavízszintesen..miért kell azt kiszedni ? K anyját már!"


Ha vízszintesen helyezkedik el, akkor ahogy nő, előretolja a többi fogat. Ezért kell eltávolítani.

2015. jan. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy ha Hollywoody celeb mosoly/ fogakat kezelő orvos is lenne akkor is ez s véleményem vagy ezeket mondanám!

Egy Budapest 2. Kerületi magán fogorvoshoz mentem,szóval nem egy 10ft-os sztks-s meg hasonlók.


Én nem akarom kiszedetni,idáig mem torlaszolta a fogaimat igaz fiatal vagyok még lehet,hogy kinő kitudja..de szerintem félig/ negyedig kivan nőve ( ha az az) mert a oanoráma képen,mintha teljesen az íny alatt lenne.

Ha nem engedem kiszedetni,akkor a fogorvos sem folytatja ezt a kezelést?

Nemem nem fogja tönkre tenni a számat,meg varrogatni, vésegetni ,elöl akarom megcsináltatni vagy isígy indultam. Kb olyan mint,hogykikell húzni egy rossz fogat de a mellette lévő 2 jót is kihúzza,mert majd rak a helyére fog hidat..!

Akarom ezt a változást de az ilyen dolgokat ki akarom felejteni,mjd ha szükséges lesz ki lesz szedve!

És ha álló félben van akkor is kihúzza? Na majd azért megkérdezem,hogy nem lehetne e mellőzni ezt,mert ezt nem szeretném!

2015. jan. 27. 15:36
 4/7 A kérdező kommentje:

Meg talán csak az egyik oldalon van az íny alatt,mintha úgy làttam volna

10- én mehetek majd.

2015. jan. 27. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.

Az, hogy kiről mit mondasz/gondolsz, nem kell, hogy attól függjön, hogy mennyire illusztris fogorvos. Akár egy körzetis is lehet jó vagy egy olyasvalaki, aki olcsóbban dolgozik, nem feltétlenül egyenes az arányosság az ár és a minőség között.


Amiről én beszélek, az a bizalom. Hozzászólásaid alapján Te nem bízol meg ebben az illetőben és őszintén szólva meg is értelek. Más kérdés, hogy nekem már ez mind elég lenne ahhoz, hogy dobbantsak és keressek másik fogorvost (de ez az én hisztim lenne :). Ha Te még mindig Vele szeretnél dolgoztatni, de nem bízol benne teljesen - és ő sem Benned (erre utaltál, hogy valszeg azért csinálná előbb a bölcsességfogaidat, mint az esztétikai dolgokat), akkor érdemes volna nyílt lapokkal játszanod, és amint alkalmad nyílik rá, jelezni, hogy Te mit kérsz és mit nem. Ha egy szolgáltatásnak tekinted, akkor ő megcsinálja, Te pedig Hollywood-i mosollyal távozol, bölcsességfogaiddal a szádban. :) Ha kicsit is bizonytalan vagy amúgy, érdemes kezelési tervet kérni és nem elfogadni, ha kicsit is más van benne, mint amit igényelsz.

2015. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én arra írtam,hogy lehet bármilyen orvos mindegyikhez ugyan úgy fogok állni. Mindegyiknél ugyan ezt fogom gondolni. Hiába megyek másikhoz,ugyan úgy fogok menni meg szinte azonos árakban dolgoznak csak mindenhol más egy egy beavatkozás egyik itt 10 000 amásiknál az 10 000.. Például.

Én semmi esetre sem szeretném szét szedetni a számat utána megnapokig szenvedni.. Szedegesse a saját családjának érzéstekenítő nélkül ! Ha megeltorlaszolja a fogakat,akkor meg csináltatom újra ami újabb pénz,de olyan szempontból,hogy napokig szenvedjek olyan miatt,aminincs útba nekem! ahhoz nem kell nyúlni.

Elmondta ,hogy mit hogyan kéne meg gondolja meg kérdezte,hogy én mit hogy szeretnék,de én sem sűrűnvettem részt ilyen kezeléseken szóvalalamilyen szinten rábíztam magam,hogy csinálja amit kell,de ami nem fog tetszeni azt úgysem fogom neki engedni,csak az zavar,hogy akkrmeg ráfogbeszélni vagy nem fojtatja úgy tovább és hiába megyek másikhoz ha az úgyan úgy nem csinálja ha nemengedem a bölcsesség fog húzást! Ne a fogak torlődásával foglalkozzon,hanem,hogy elöl a ehető legszebbre meg tudja csinálni ez van nálam elsőhelyen!

2015. jan. 28. 08:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Valamint ha csak a pénzre utazik inkább oda adom neki a bölcsességfog árát :D csak hagyja ott. Ez az egész dolgog a zavaró nekem. A damon clear láthatatlan fogszabályzó sem olcsóbb másmilyet meg nem engednék felrakatni főleg nem több évre!
2015. jan. 28. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!